catı katı yığma makına dairesi

Merhabalar bir sorunum var yardımcı olursanız sevınırım . Ektekı projede catı katında makına daıresı yıgma olarak tasarlanacak Bende makına dairesini catı katındakı gıbı sisteme girdim ancak analız alamıyorum .sistem cozulemıyor geometrı kontrolu yapın hatası alıyorum . ne yapmam konusunda yarıdımcı olursanız cok mutlu olurum sımdıden tesekkurler.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,

Çatı katında mesnetsiz kirişler olduğu için sistem çözülemiyor uyarısı alıyorsunuz. Bu şekilde bir veri girişi yapılamaz.
Makine dairesi mutlaka yığma olarak yapılacaksa yığma bölümden oluşan yükleri bir alt katta ilgili elemanlara ilave yük olarak girebilirsiniz.
Ayrıca konuya ilişkin aşağıdaki linkte belirtilen görüşleri değerlendirmenizi öneririm.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar

Cevabınız icin tesekkurler bır sorum daha olacak .alt katta kırslere ekstra girmem gereken yuk nedir ve ya kactır dosemeyede cızgısel yukmu gırmem gerekir acaba

arembero":1htz1fos' Alıntı:
Cevabınız icin tesekkurler bır sorum daha olacak .alt katta kırslere ekstra girmem gereken yuk nedir ve ya kactır dosemeyede cızgısel yukmu gırmem gerekir acaba
Gireceğiniz yükü kullandığınız malzemeye ve duvar yüksekliğine vb. faktörleri dikkate alarak Sizin hesaplamanız gerekir.
Çizgisel döşeme yükü plak döşemeler içindir. Asmolen döşeme hesaplarında dikkate alınmaz. Extra yükler döşemenin kaplama yüküne ilave edilebilir.

Geri