V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

DÖŞEME KALINLIĞI

ZEMİN KATTAN 1. KATA ÇIKARKEN S10 KOLONUNDAN K10 KİRİŞİNE KAFA KURTARMADIGI İÇİN KİRİŞ GEÇEMİYORUM. O YÜZDEN DÖŞEME KONSOL ÇALIŞIYOR FARKLI BİR YÖNTEM VEYA ÇÖZÜM ÜRETEMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. İYİ ÇALIŞMALAR.

Ekli dosyalar

D13 döşemesi 3 kenardan kirişe mesnetleniyor. Kalınlık kontrolünün konsol döşeme koşullarına göre yapılmasına gerek yok. Donatı tipi "Betonarme hesap aksı edit" komutu ile üstte+allta düz donatı olarak düzenlenebilir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

1675157375867.png

-Kirişlerin üzerine çizgisel döşeme yükü tanımlanmış. Çizgisel ve noktasal döşeme yükü komutları döşemeler üzerine yük tanımlamak içindir. Kirişlerin üzerinde dikkate alınmaz.
-Hesap hassasiyeti açısından döşeme, perde ve radye kabuk elemanlarının sonlu eleman genişlikerinin küçültülmesini öneririz.

İyi çalışmalar

D13 döşemesi 3 kenardan kirişe mesnetleniyor. Kalınlık kontrolünün konsol döşeme koşullarına göre yapılmasına gerek yok. Donatı tipi "Betonarme hesap aksı edit" komutu ile üstte+allta düz donatı olarak düzenlenebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 31086

-Kirişlerin üzerine çizgisel döşeme yükü tanımlanmış. Çizgisel ve noktasal döşeme yükü komutları döşemeler üzerine yük tanımlamak içindir. Kirişlerin üzerinde dikkate alınmaz.
-Hesap hassasiyeti açısından döşeme, perde ve radye kabuk elemanlarının sonlu eleman genişlikerinin küçültülmesini öneririz.

İyi çalışmalar
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİLGİLERİNİZ İÇİN. EKSİKLİKLERİMİ SİZLERİN SAYESİNDE TAMAMLIYORUM İDE AİLESİ İYİKİ VAR.

Geri