Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

DÖŞEME SEHİM HATASI VE MERDİVEN MESNETLEME

hatice bayram

Etkin Üye
merhabalar projemde 20 cm çiçeklik ve bina girişi üzeri olan konsol döşemelerimde sehim sorununu aşamadım yardımcı olur musunuz? ayrıca merdiven mesnetlememi doğru yapmış mıyım bunu sormak istiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ts500 e göre yükseklik/açıklık oranlarına göre bu döşemelerde sehim kontrolü yapmanıza gerek yok.
Çiçeklik olarak tanımladığınız döşemelerin ayarlarında aşağıdaki opsiyonu kapatarak tekrar analiz yapabilirsiniz.
Merdiven mesnetlenmesinde sorun gözükmemektedir.
1689768453387.png

1689768417279.png

Bina girişindeki döşemede sehim değil kalınlık kontrolü hatası var.
Döşeme 3 kenardan kirişlere mesnetlendiği için 2 nolu aks tipi konsol yerine üstte +altta düz donatı opsiyonu seçilebilir.
1689768785027.png

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

bu döşemelerde sonlu eleman ağını 5 cm yapın, merdiveniniz kovadan taşıyor, x yönünde 20 cm (kol genişliği 110 cm.) y yönünde de 10 cm kısmanız halinde tam oturuyor, mesnetlenme doğru , lakin y yönünde perdeye mesnetli seçili, ilgili bölgede perdelere bağlanamıyor gibi.

İlaveten şunu sormak istiyorum ts500 e göre sehim hesabı yapılması gereken kiriş ve döşemelerde ani ve zamana bağlı sehim ve çatlak kontrolü otomatik olarak yapılıyor mu yoksa sehim şartını her zaman denetle tikini açmak mı gerekiyor?forumda otomatik olarak hesaplanıyor diye okudum teğit etmek istedim.

Son düzenleme:
İlaveten şunu sormak istiyorum ts500 e göre sehim hesabı yapılması gereken kiriş ve döşemelerde ani ve zamana bağlı sehim ve çatlak kontrolü otomatik olarak yapılıyor mu yoksa sehim şartını her zaman denetle tikini açmak mı gerekiyor?forumda otomatik olarak hesaplanıyor diye okudum teğit etmek istedim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yukarıda adresini verdiğim bilgi bankası'ndan sehimle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Bu ve benzeri birçok konuda bilgi bankası'ndan arama yaparak yararlanabilirsiniz.

Geri