Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Döşeme Süreksizlikleri

insan

Etkin Üye
Herkese merhaba. Mimari tasarım amaçlı 2. katta bir bölümde döşemelerin kaldırılması isteniyor. Kolon kirişler aynı devam etmesine karşın döşemeler olmasın isteniyor. Bende TBDY 2018 A2 Döşeme süreksizliğinden şüphe ettim. Sizce böyle bir durum oluşmakta mı?
1694246428458.png
1694246436543.png

Ekli dosyalar

Herkese merhaba. Mimari tasarım amaçlı 2. katta bir bölümde döşemelerin kaldırılması isteniyor. Kolon kirişler aynı devam etmesine karşın döşemeler olmasın isteniyor. Bende TBDY 2018 A2 Döşeme süreksizliğinden şüphe ettim. Sizce böyle bir durum oluşmakta mı?
ilave olarak
A2 ve a3 düzensizliği olmasa da yapılması gereken "kontrol ve gerilme analizleri
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver bey yapılması gerekiyorsa idecad varsayılan olarak neden yapmıyor? Forumda yüzlerce proje inceledim hiçbirinde a2 a3 döşeme süreksizliğinin işaretli olduğunu görmedim.
modelleme yaparken her şeyi program yapsın diye beklemeyiniz.
böyle olsa mühendise gerek kalmazdı.
modellemeyi yapan mühendis kullandığı programın ne yaptığını/yapmadığını çok iyi bilerek modelleme yapmalı, bilmezse dünyanın en iyi programını dahi kullansa hata yapar.
not; kullanıcı isteklerinden uygun olanlar sıra ile programa ekleniyor.

modelleme yaparken her şeyi program yapsın diye beklemeyiniz.
böyle olsa mühendise gerek kalmazdı.
modellemeyi yapan mühendis kullandığı programın ne yaptığını/yapmadığını çok iyi bilerek modelleme yapmalı, bilmezse dünyanın en iyi programını dahi kullansa hata yapar.
not; kullanıcı isteklerinden uygun olanlar sıra ile programa ekleniyor.
Ünver bey dediğinizi anlıyorum, elbette programın neleri yaptığını, neleri yapmadığını öngörmemiz gerekir, demek istediğim bu forumda yüzlerce proje indirip incelemişimdir belki de. Hiçbirinde işaretli olduğunu görmedim bariz bir sorun var o halde piyasada bu düzensizlikleri işaretleyip kontrol sağlayan kimse görmedim. Şimdi yapmamız gereken bütün katlarda A2-A3 süreksizliklerini kat parametrelerinden işaretlemek mi bu düzensizlikler olmasa dahi? Forumda yetkili kişiler tarafından da A2-A3 düzensizliklerini işaretleyin gibi bir uyarı neredeyse hiç görmedim.

A2-A3 düzensizliklerini tanımlamak için programda ribbon menüde "analiz ve tasarım" sekmesinde bulunan "kat parametreleri" penceresini açıp A2 A3 seçeneklerini işaretli hale getirmeniz gerekir.

A2-A3 düzensizliği olup/olmadığını yönetmeliğe göre kontrol edin. Yapıda A2-A3 düzensizliği varsa Kat parametrelerinde, düzensizlikler bölümünde A2-A3 düzensizliğini işaretleyin.

Ünver bey dediğinizi anlıyorum, elbette programın neleri yaptığını, neleri yapmadığını öngörmemiz gerekir, demek istediğim bu forumda yüzlerce proje indirip incelemişimdir belki de. Hiçbirinde işaretli olduğunu görmedim bariz bir sorun var o halde piyasada bu düzensizlikleri işaretleyip kontrol sağlayan kimse görmedim. Şimdi yapmamız gereken bütün katlarda A2-A3 süreksizliklerini kat parametrelerinden işaretlemek mi bu düzensizlikler olmasa dahi? Forumda yetkili kişiler tarafından da A2-A3 düzensizliklerini işaretleyin gibi bir uyarı neredeyse hiç görmedim.
Sizin açtığınız başlık var bu konuda...Sayenizde programla ilgili bilgilerimizi tazelenmiş olduk.

Konu 'Yerel Döşeme Boşlukları - A2 Döşeme Süreksizlikleri'

Soru sorarak bilgiye ulaşırız, sonra sorgulayarak bilince dönüştürürüz, bilinç farkıdalınlık yaratır. Farkıdalınlık nitelikli gelişimi getirir.
Şeffaflık ve saygı çerçevesi içinde açık sözlülük bu süreci hızlandırır.
Amacı ayıp bulmak değil doğruyu yapmak olan Sayın meslektaşım "insan", bu çabaya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
"Her soru değerlidir"

Geri