Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

döşeme sehim sınırı aşıldı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemde 3.katta 50 cm lik saçak yapınca 2 döşemede sehim hatası verdi radye donatısı yetersiz diyor arttıryorum fakat aynı hataları alıyorum yardımcıı olur musunuz sürekli proje atıyorum yanıtlar çok az geliyo bazen hiç gelmiyor bile teşekkür ederim

Ekli dosyalar

merhabalar projemde 3.katta 50 cm lik saçak yapınca 2 döşemede sehim hatası verdi radye donatısı yetersiz diyor arttıryorum fakat aynı hataları alıyorum yardımcıı olur musunuz sürekli proje atıyorum yanıtlar çok az geliyo bazen hiç gelmiyor bile teşekkür ederim
önerilerim;
--3. kat tavanında orta bölüm hariç duvar yükleri kaldırınız, döşeme hareketli yüklerini kontrol ediniz,
--radye temelde fi 12 den az donatı kullanmayınız, donatı çaplarını artırınız,
--radye döşeme ilave donatı aralıklarını genel betonarme parametrelinden 5 cm yapabilirsiniz,
--radye hesap akslarını a-b, 4-5 arasından geçiriniz.

teşekkür edrim dediklerinizi uygaladığımda donatı yetersiz radye temelde ve perde grubu donatı arttır diyo arttırdım ama hata çıkıyor napmam gerek @Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

--radye döşeme ilave donatı aralıklarını genel betonarme parametrelinden 5 cm yapabilirsiniz,
--radye hesap akslarını a-b, 4-5 arasından geçiriniz.
Ünver beyin bu dediklerini yaparsanız radye temelde donatı sorunu kalmıyor. Ayrıca X yönünde taşıyıcı sistem tipini A13 seçmişssiniz.

Geri