V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Döşeme zımbalama güvenliği sağlamyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kubra06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İyi günler, projemde çatıdaki döşemelerden dolayı döşeme zımbalama güvenliğini sağlamıyor hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Bir de asansör çukuru detayıyla ilgili tereddütlerim var kontrol edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

İyi günler, projemde çatıdaki döşemelerden dolayı döşeme zımbalama güvenliğini sağlamıyor hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Bir de asansör çukuru detayıyla ilgili tereddütlerim var kontrol edebilir misiniz?
önerilerim;
gizli kiriş olarak ilave ettiğiniz kirişler statik hesaba girmez, kolondan kolona bağlamada da fazla bir işe yaramaz.
--geometri kontrolünde verilen zemin kat perde kalınlıkları artırınız,
--zemin katta kolon dar kenarını 4,1/10=yaklaşık 0.4 az yapmayınız,
--7. kat döşemelerini her iki perde de aşağıdaki gibi ayırınız,
1680874487996.png
--merdiveni temele mesnetlemek için su basman perdesi giriniz,
1680874646803.png
--merdiven mesnetlemelerini düzeltiniz,
--asansör çukuru modellemediğiniz için idecad önerisindeki gibi detayları elle girerek oluşturunuz,
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

önerilerim;
gizli kiriş olarak ilave ettiğiniz kirişler statik hesaba girmez, kolondan kolona bağlamada da fazla bir işe yaramaz.
--geometri kontrolünde verilen zemin kat perde kalınlıkları artırınız,
--zemin katta kolon dar kenarını 4,1/10=yaklaşık 0.4 az yapmayınız,
--7. kat döşemelerini her iki perde de aşağıdaki gibi ayırınız,
Ekli dosyayı görüntüle 33236
--merdiveni temele mesnetlemek için su basman perdesi giriniz,
Ekli dosyayı görüntüle 33238
--merdiven mesnetlemelerini düzeltiniz,
--asansör çukuru modellemediğiniz için idecad önerisindeki gibi detayları elle girerek oluşturunuz,
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Teşekkür ederim çok faydalı oldu Ünver Bey. Bir de temel üstü 80 cm dolgu olacağı için zemin kat yüksekliğini arttırdım. Bu yüzden merdiven mesnetlenmesini tanımlayamadım. Ne yapmamı önerirsiniz bu konuda? @Ünver ÖZCAN

Geri