V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

döşemede sehim sınırı aşıldı hatası

Projemde yarı rijit diyafram ile analiz yapıyorum analiz sonrası bir döşememde sürekli sehim sınırı aşıldı hatası alıyordum deformasyonları incelediğimde analizde bir problem olduğunu anladım tam rijit çözünce deformasyonda sehimde de bir problem olmuyor ancak yarı rijitte bu problemi yaşıyorum cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

betonarme tasarım zarfı.png

Ekli dosyalar

Projemde yarı rijit diyafram ile analiz yapıyorum analiz sonrası bir döşememde sürekli sehim sınırı aşıldı hatası alıyordum deformasyonları incelediğimde analizde bir problem olduğunu anladım tam rijit çözünce deformasyonda sehimde de bir problem olmuyor ancak yarı rijitte bu problemi yaşıyorum cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
aşağıdaki gibi konsol döşemeyi alt-üst 1 cm boşluk bırakarak giriniz.
1680092069586.png

Statik döşeme kenarlarınızda veri giriş hatası var;

1. görselde kırmızı ile çizili döşeme kenarını silin...
2. görselde mavi ve kırmızı döşeme kenarlarının birleştiği düğümü magenta ile çizili döşeme kenarı düğümüne taşıyın

1.PNG 2.PNG

iyi çalışmalar...

Statik döşeme kenarlarınızda veri giriş hatası var;

1. görselde kırmızı ile çizili döşeme kenarını silin...
2. görselde mavi ve kırmızı döşeme kenarlarının birleştiği düğümü magenta ile çizili döşeme kenarı düğümüne taşıyın

Ekli dosyayı görüntüle 32791 Ekli dosyayı görüntüle 32793

iyi çalışmalar...
ilk olarak öyle yaptım ancak ağ oluşturulamadı hatası aldım o yüzden değiştirdim. Siz dedikten sonra aynı şekilde denedim yine hata verdi

Eklediğim 2. görseldeki düzeltmeyi yapmanız da yeterli.. ben yapınca analiz tamamlandı, deformasyonlarda da herhangi bir anormallik yok..

3.PNG

Yada sn goose'nin dediği gibi analiz modelinde ihmal edip, çizimde düzenleme yapabilirsiniz...

iyi çalışmalar, saygılar...

Geri