Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

diğer katların statik tasarımını değiştirmeden yapmamız mümkün mü?

Merhabalar . Otopark + 4 katlı ruhsatlı projemizin kalıp imalatı şu an 3. katta devam etmektedir. Son kat (Dubleks ) kalıp planında merdivenlerden dolayı bazı kirişlerin yerleri değişti ve ilave yapılan kirişler oldu. Ayrıca aşağıda belirtilen kirişlerde Normal kat kirişlerine göre 25/36 olarak çözüldü . Biz burada hem 25/36 olarak çözülen bu kirişleri 25/50 ye hemde aşağıda 1 numarada verilen ilave kirişleri iptal etmek istiyoruz. Sadece son katta bu değişiklikleri temel ve diğer katların statik tasarımını değiştirmeden yapmamız mümkün mü?
1) K438-K439 ve K444 nolu kirişler iptal ,
2) S421-S427 nolu kolonlar arasına 25/50 kiriş ilave,
3) K405-406-409-410 -411-412-416 -417 -420-421-436-437-440-443-448-449-K452-K453 nolu yatay kirişlerin boyutlarını 25/50 ye düzenleme,
4) K484-K493-K502-K504 nolu dikey kiriş boyutlarını 25/50 ye düzenleme,
5) K490-K491 nolu dikey kirişleri de 25/36'ya düzenleme yapmak istiyoruz.

Temel+Zemin+1.+2. kat imalatları yerinde tamamlandı , 3. kat betona hazırlanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: eğer sadece 1 numaradaki kirişleri iptal etmeden tasarım düzenleniyorsa iptal etmeyebiliriz.

Merhabalar . Otopark + 4 katlı ruhsatlı projemizin kalıp imalatı şu an 3. katta devam etmektedir. Son kat (Dubleks ) kalıp planında merdivenlerden dolayı bazı kirişlerin yerleri değişti ve ilave yapılan kirişler oldu. Ayrıca aşağıda belirtilen kirişlerde Normal kat kirişlerine göre 25/36 olarak çözüldü . Biz burada hem 25/36 olarak çözülen bu kirişleri 25/50 ye hemde aşağıda 1 numarada verilen ilave kirişleri iptal etmek istiyoruz. Sadece son katta bu değişiklikleri temel ve diğer katların statik tasarımını değiştirmeden yapmamız mümkün mü?
3) K405-406-409-410 -411-412-416 -417 -420-421-436-437-440-443-448-449-K452-K453 nolu yatay kirişlerin boyutlarını 25/50 ye düzenleme,

Temel+Zemin+1.+2. kat imalatları yerinde tamamlandı , 3. kat betona hazırlanıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: eğer sadece 1 numaradaki kirişleri iptal etmeden tasarım düzenleniyorsa iptal etmeyebiliriz.
Bedavaya iş yaptırmayı ve bu beklenti içinde olmayı mı düşünüyorsunuz gerçekten. Bu projenin müellifi yok mu? Forumda bedava iş yaptırma sevdası ne zaman son bulacak. Bu mesleği sebil olarak mı görüyorsunuz? Ayıp yahu

Asıl size ayıp. Yazıklar olsun . Bu ne üslup böyle. Projemiz geçerli ve devam ediyor. Son kat kalıp planında değişiklik yapmak istediğimizi ve aşağıdaki katlarda bir değişiklik olmadan nasıl yapabileceğimizi detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Kalkıp siz yapın yada başka biri yapsın mı dedim. Hangi yolu izlemeliyiz o konuda çözüm için yardım istemeye çalıştım. Kalkar dersin ki şu yolu izlemelisin vs .... Siz kimsiniz ki benim adıma yorum yapıyorsunuz ? Aklımdan geçenleri mi okuyorsunuz?.

Asıl size ayıp. Yazıklar olsun . Bu ne üslup böyle. Projemiz geçerli ve devam ediyor. Son kat kalıp planında değişiklik yapmak istediğimizi ve aşağıdaki katlarda bir değişiklik olmadan nasıl yapabileceğimizi detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Kalkıp siz yapın yada başka biri yapsın mı dedim. Hangi yolu izlemeliyiz o konuda çözüm için yardım istemeye çalıştım. Kalkar dersin ki şu yolu izlemelisin vs .... Siz kimsiniz ki benim adıma yorum yapıyorsunuz ? Aklımdan geçenleri mi okuyorsunuz?.
Şu isteklerinizin bir bedeli olduğunu anlamayıp hala savunuyorsunuz, İnsanın biraz yüzü kızarır, edep yahu…

Kıdemli üye size soran olmadı . Fikrini söyle diyende olmadı sana. Konuyu uzatmayacağım daha fazla. Yüzü kızaracak biri varsa o da sizsiniz. Projede ki değişiklik yapılması istenilen konuyu detaylı yazdım. Fikrini beyan edersin , yol gösterirsin . Utanmadan benim projemi çözün dediğimi ima edemezsin. Demek ki senin aklına direkt böyle şeyler geliyor. Sen illa ki bir bedel istiyorsan bedeli söylersin.
Ayrıca forumda çok değerli üstadlar var.
Onlarla daha önce özelden defalarca bilgi ve yardım aldım.
Projenin çözümünde belki başkalarına da faydası olur diye burada açıkça paylaştım. Özelden kıymetli üstadlarımla paylaşıp sıkıntımızı çözebilirdim.
Ama burada paylaşayım belki başkasına da çözüm noktaları fayda getirir diye düşünmüştüm.
Ama sizin gibi ön yargısı olanları hesaba katmadım. Kibarca kardeşim şu yolu izlemelisin derdin konu kapanır giderdi.
İnsanları da burada bu gereksiz yazışmalarla rahatsız etmemiş olurdum.
Forumdaki büyüklerimden ve küçüklerimden bu yazışmalardan dolayı özür dilerim.
Kıdemli üye hariç

diğer katlardaki donatıları önceki analize göre sabitlerseniz üst katta değişiklik yapıp analizinizi gerçekleştirebilirsiniz.

projenize de profilinize de baktım,

2009 tarihinde forum üyeliği yapmışsınız, öğrencilikten bu yana olduğunu kabul etsek bile, hatırı sayılır bir tecrübenizin olması gerektiği anlamına gelir... yukarıdaki talebinizin anlamını da cevabını da biliyor olmalısınız..

yapmanız gereken; alt katların DS kutucuklarını kilitleyip yukarıda istediğiniz değişikliği yapar kontrol edersiniz veya performans analizi ile ilerleyebilirsiniz... (@Rıdvan TURAN Bey yukarıda yazmış)

bunca yıllık tecrübenize rağmen bu kadar basit bir işlemi yapmayıp (yapamayıp demek istemiyorum) foruma tek tek eleman isimlerini uzun uzadıya maddeler halinde yazıp, forumdan birilerinin listelediğiniz elemanları tek tek bulup istediğiniz değişiklikleri yapması, model hatalarını gidermesi ve sonucu size bildirmesini istemeniz @Şükrü Şahin Bey'in dediği gibi işi foruma çözdürmekten başka anlama gelmez!...

daha sonraki mesajlarınıza ilişkin; bire bir tanımadığınız kişilere karşı yazarken yüz yüze söyleyemeyeceğiniz sözler etmeyiniz!...

projenize gelirsek: bu kısımla ilgili de gün içerisinde detaylı incelemiş notlar almıştım ancak son mesajınızdan sonra yazmanın anlamsız olduğu kanaatine vardım.. şunu bilin ki projenizde ilk mesajda yazdığınızdan daha önemli sorunlarınız var, farkında olduğunuzu sanmıyorum zira ruhsat almışsınız... neyse uzatmayacağım...siz de uzatmayınız...

iyi çalışmalar...

projenize de profilinize de baktım,

2009 tarihinde forum üyeliği yapmışsınız, öğrencilikten bu yana olduğunu kabul etsek bile, hatırı sayılır bir tecrübenizin olması gerektiği anlamına gelir... yukarıdaki talebinizin anlamını da cevabını da biliyor olmalısınız..

yapmanız gereken; alt katların DS kutucuklarını kilitleyip yukarıda istediğiniz değişikliği yapar kontrol edersiniz veya performans analizi ile ilerleyebilirsiniz... (@Rıdvan TURAN Bey yukarıda yazmış)

bunca yıllık tecrübenize rağmen bu kadar basit bir işlemi yapmayıp (yapamayıp demek istemiyorum) foruma tek tek eleman isimlerini uzun uzadıya maddeler halinde yazıp, forumdan birilerinin listelediğiniz elemanları tek tek bulup istediğiniz değişiklikleri yapması, model hatalarını gidermesi ve sonucu size bildirmesini istemeniz @Şükrü Şahin Bey'in dediği gibi işi foruma çözdürmekten başka anlama gelmez!...

daha sonraki mesajlarınıza ilişkin; bire bir tanımadığınız kişilere karşı yazarken yüz yüze söyleyemeyeceğiniz sözler etmeyiniz!...

projenize gelirsek: bu kısımla ilgili de gün içerisinde detaylı incelemiş notlar almıştım ancak son mesajınızdan sonra yazmanın anlamsız olduğu kanaatine vardım.. şunu bilin ki projenizde ilk mesajda yazdığınızdan daha önemli sorunlarınız var, farkında olduğunuzu sanmıyorum zira ruhsat almışsınız... neyse uzatmayacağım...siz de uzatmayınız...

iyi çalışmalar...
Sizin de samimiyetinize inanmıyorum. Cevap verme gereği de duymuyorum zaten. Rıdvan Turan beyin dediklerini denemiştim ama çözüme ulaşamamıştım. O yolu denedikten sonra çözemediğim için gruba detaylı yazmıştım. Rıdvan Turan beye kibar ve rencide etmeden cevap yazdığı için tekrardan teşekkür ediyorum. Diğerlerine de hakkımı helal etmiyorum.

Meselenin özünün genel itibari ile anlaşıldığını düşünüyorum.

Sevgili meslektaşlarım, bilgi paylaşımına evet, bedava iş yaptırma girişimlerine, tecrübeyi, bilgiyi değersizleştirenlere, forumu sebil haline getirmeye çalışanlara, yüzsüzlere, yüzü kızarmayalara hayır.

Bedava İş yaptırmak isteyenle bilgi edinmek, paylaşmak isteyenleri ayıralım. Foruma 1 kuruşluk katkısı olmayaların bu platformu sömürme girişimlerine ortak olmayalım.

Benim açtığım başlıklar ortada Mirza beyin verdiği destekler ortada, edep yahu…

Düşüncemi ve neden o şekilde yazdığımı aşağıdaki mesajlarda detaylı anlatmaya çalıştım.
Israrla anlamak istemiyorsunuz. Bedavaya iş yaptırmaya da çalışmıyorum. Bana projeyi de çözün demiyorum. Sadece farklı bir yolu varmıdır? onu öğrenmek istemiştim.
Ancak ön yargılı yaklaşıp ağır sözler ettiniz. Yetmiyormuş gibi devam ediyorsunuz .
Rıdvan Bey gibi cevap yazabilirdiniz.
Ayrıca Herkes sizin gibi sürekli forumda aktif olamayabilir.
Edep yahu , edep yahu deyip yazıyorsunuz farklı cevapta verebilirim size ancak daha fazla yazmak istemiyorum.
Çünkü sizin için bir şeyin değişeceğini sanmıyorum...

Merhaba @ephsane76 . Bu konu sizi ve forumdaki arkadaşları yeteri kadar germiştir. Çok polemik olmadan uzatmayalım. Forum dışı konular tartışılıyor. Eğer sorununuz çözülmediyse bence çok sorununuzu teknik desteğe iletmeniz. Onlar ne yapılacağına karar verirler.

Selam arkadaşım yukarıdaki not ne ifade ediyor anlatır sanız sevinirim, bizler ne demek istediğinizi anlayamadık.
Ben bu konu için özellikle İsmail Bey' e de teşekkür ediyorum müdahale etmediği için.

Geri