Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

donatı çok fazla

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar bir kaçtır proje atıyorum asla geri dönüş olmuyor sonuçta burası bir forum uzman kişiler var yeni mezun olmuş insanlar nasıl deneyim alıcak hatalarımız var fakat bir projeyi atıyorum fazlası ile yorum proje hakkında bilgi değilde kişiye yorum yapılıyor şuan da projemi gönderdim projemdeki problem kolonlarda donatılar çok fazla beton sınıfını arttıryorum olmuyo kolonlarımı max düzeyde büytüüm yine olmadı donatı çapını arttırdım yinede olmadı ve analizimde kesme güvenliği problemi var lütfen rica ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Modellemeden hariç size tavsiyem yapının alt bölgesine perde ekleyebilirsiniz. Burulma katsayılarınız yüksek, kesit tesirlerinizi bu artırıyor olabilir gereksiz yere, bu sebepten donatılarınız çok çıkıyor olabilir. Ayrıca perdeleri gerekli şartları sağlatarak kullanırsanız R katsayınızı 7 alabilirsiniz buda tesirlerinizi düşürtecektir. Ama bunların haricinde birçok geometri hatanız var, bunları düzeltmeden tam anlayabilmemiz mümkün değil bence. Bu sebeple önce geometrik hataları düzeltin. Ama modelleme haricinde dediklerimi yaparsanız daha ideal bir sisteme ulaşmış olabilirsiniz.

Geri