Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Donatı yetersiz hatasında ne yapmalıyım

yeni başlamıştım idecade ama moral için sağolun, sanki siz ananızın karnında öğrendiniz, işiniz bu cevaplayın
ideCAD'e yeni başlamayla sorduğunuz soruların bir alakası yok hocam. Bizde öğrenmeye devam ediyoruz fakat bu kadar temel öğretileri bilmiyorsanız paket program kullanarak proje asla yapmamalısınız. Modelleme ile ilgili hatalar, daha ayrıntılı bilgiler değil burada konu. Sizin iyiliğiniz için söylüyorum, şuanda proje yapmamalısınız. TBDY 2018'in temel kavramlarına vakıf olmaya çalışın. Temel mukavemet, betonarme konularına çalışmanızı öneririm. Sonrasında programın öğrenmeyle ilgili detayları buradan sorarsanız birçok kişi size yardımcı olacaktır.

yeni başlamıştım idecade ama moral için sağolun, sanki siz ananızın karnında öğrendiniz, işiniz bu cevaplayın
Buradaki insanların işi programla ilgili yardımcı olmak. Size mühendislik eğitimi vermek seğil. Hangi okulda alamadıysanız o eğitimi tekrar okuyabilirsiniz bölümü. Eksenel kapasite yetersizin ne demek olduğu hakkında bir fikriniz yoksa proje işini bir süre kenara bırakmalısınız. Bu sorduğunuz sorular programla ilgili sorular değil. Temel statik mukavemet hatta çok temel Tbdy soruları.

Affedin ama umarım inş müh. değilsinizdir, hatta öğrenci bile değilsinizdir.
Bu şekilde bir küçümsemeye gerek yoktu, kavramların ne olduğunu değil nasıl çözebileceğimi sordum sizlere, şu an proje yapmıyorum yalnızca deniyorum, öğrenmeye çalışıyorum, sorularımı eğitim olarak görüyorsanız geri dönüş yapmak zorunda değildiniz, öğrenciyim zaten sadece idecadi yapmaya çalışıyordum buranın amacı zaten bilinmeyeni açıklamakken bu şekilde tepkilere gerek yok, buradaki çoğu insan mezun olduğunda bırakın idecadi, autocadi bile bilmeyen insanlar, sırayla her şey öğrenilir. bu şekilde gereksiz tepkilerinizi kendinize saklayın, teşekkürler.

Bu şekilde bir küçümsemeye gerek yoktu, kavramların ne olduğunu değil nasıl çözebileceğimi sordum sizlere, şu an proje yapmıyorum yalnızca deniyorum, öğrenmeye çalışıyorum, sorularımı eğitim olarak görüyorsanız geri dönüş yapmak zorunda değildiniz, öğrenciyim zaten sadece idecadi yapmaya çalışıyordum buranın amacı zaten bilinmeyeni açıklamakken bu şekilde tepkilere gerek yok, buradaki çoğu insan mezun olduğunda bırakın idecadi, autocadi bile bilmeyen insanlar, sırayla her şey öğrenilir. bu şekilde gereksiz tepkilerinizi kendinize saklayın, teşekkürler.
Kusura bakmayın ama bu şekilde hiçbir şey öğrenemezsiniz.
İlk yazdığınızı googla yazsaydınız zaten cevap alırdınız, youtubeden cevap alırdınız.

Hak verdiğim bir nokta var, proje yapıp yapı ruhsatlandıran mühendisler bile üçkağıt ile veya şansa proje yapıyor, ideCAD masaCAD kalemCAD kullanmasını bilmiyor.

İnsanlar paket program ile mühendis olabildiğini, proje yapabildiğini düşünüyor. Keşke doktor da olunabilseydi de görseydik.
Hep diyorum, keşke çok daha sık deprem olsa.

Kusura bakmayın ama bu şekilde hiçbir şey öğrenemezsiniz.
İlk yazdığınızı googla yazsaydınız zaten cevap alırdınız, youtubeden cevap alırdınız.

Hak verdiğim bir nokta var, proje yapıp yapı ruhsatlandıran mühendisler bile üçkağıt ile veya şansa proje yapıyor, ideCAD masaCAD kalemCAD kullanmasını bilmiyor.

İnsanlar paket program ile mühendis olabildiğini, proje yapabildiğini düşünüyor. Keşke doktor da olunabilseydi de görseydik.
Hep diyorum, keşke çok daha sık deprem olsa.
Bakıyorum zaten merak etmeyin ve yalnızca idecadi öğrenmeye çalışıyordum ki öğrenciyim zaten ayrıca siz bir sakin mi olsanız herkes bu yollardan geçiyor, aynı şekilde siz de bunları yaşadınız, hepiniz bir şekilde hiçbir şey bilmeden zamanla bu konuma geldiniz, bu açıklamalarınız ne anlamıyorum.

Bence buradaki hatalar şunlar;
1- sorunu paylaşan kişinin kendinden detay vermemesi.
2- adminler dışında başka kişilerin olaya müdahale etmesi.

şahsi görüşüm şu; teknik sorunlara yardımcı olmak dışında kullanıcılara herhangi bir yorum yapmamak gerekir. onun dışındaki yorumları ve cevapları idecad yetkililerine bırakmak gerekir. çünkü gerekli üslupla gerekli cevabı adminler verecektir.

Geri