V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

donatı yetersiz

ONUNLA İLGİLİ DEĞİL . ANCAK ANALİZ MODELİ AÇISINDAN HATALI. DONATI ÇAP VE ARALIKLARINIZDA VE PARAMETRELERDE SORUN GÖRÜLÜYOR. İLAVE OLARAK ELEMANLARI ( KOLON KİRİŞ DONATILARI ) KİLİTMEDEN ÖNCE HER TÜRLÜ AYARLARIN SON HALİNİ VERMEK ÖNEMLİ. ANALİZDEN ÖNCE BUNLARI AÇIP YENİDEN ANALİZ YAPMALISINIZ.

anladım ama ben donatı arttırdıkça bana yetersiz diyor halbuki bu kadar artması normal değil zaten beton bile girmez ne yapmalıyım sizce

ne yaptımsa olmaaaadı yardım edebilecek var mı
Eklediğiniz projedeye Bodrum kattaki asansör perdelerinin kotları radye ile uyumlu olmadığı için analiz modeli hatalı oluşmakta
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

1669037171658.png

Diğer bazı tespit ve öneriler;
-P01-02-03 asasnsör perdelerinin perde grubu olarak tanımlanması uygun olur. S014-015 kolonlarını perde olarak mollenip, kısa başlık perdesi olarak tanımlayınız ve perde grubuna dahil ediniz.

1669036564431.png

-Rijit bodrum katı olan yapılarda iki yükleme durumlu hesap yöntemine göre analiz yapılmasını öneririz.
-Bodrum katta P01 bodrum perdesi altındaki kiriş parçasını siliniz.

1669037368934.png

Geometri kontrolündeki hatalı kesişimleri gözden geçiriniz.

Yukarıdaki tespit öneriler dışında analiz sonuçlarını tekrar değerlendiriniz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1669037693058.png
    1669037693058.png
    12.8 KB · Görüntüleme: 5
Eklediğiniz projedeye Bodrum kattaki asansör perdelerinin kotları radye ile uyumlu olmadığı için analiz modeli hatalı oluşmakta

Ekli dosyayı görüntüle 28971

Diğer bazı tespit ve öneriler;
-P01-02-03 asasnsör perdelerinin perde grubu olarak tanımlanması uygun olur. S014-015 kolonlarını perde olarak mollenip, kısa başlık perdesi olarak tanımlayınız ve perde grubuna dahil ediniz.

Ekli dosyayı görüntüle 28970

-Rijit bodrum katı olan yapılarda iki yükleme durumlu hesap yöntemine göre analiz yapılmasını öneririz.
-Bodrum katta P01 bodrum perdesi altındaki kiriş parçasını siliniz.

Ekli dosyayı görüntüle 28972

Geometri kontrolündeki hatalı kesişimleri gözden geçiriniz.

Yukarıdaki tespit öneriler dışında analiz sonuçlarını tekrar değerlendiriniz.

İyi çalışmalar
teşekkürler

ÖNEMLİ BİR SIKINTI GÖRÜNMÜYOR ASLINDA . BİRAZDAN PAYLAŞACAĞIM. HATTA S10 VE S13 KOLONLARI KALDIRILABİLİR.
LEVENT BEYE İLAVE OLARAK K005 ÇERÇEVE KİRİŞİ MESNETLENMEMİŞ. PERDE UÇLARI DIŞINDA KOLONLAR DIŞINDA PROJE DÜZENLENDİ. O KOLONLARI KALDIRI KISA BAŞLIK PERDLERİNİ PERDE GRUPLARINA İLAVE EDİN.
ASANSÖR SEHPASINI TANIMLAYIN.

İYİ ÇALIŞMALAR.

Son düzenleme:
LEVENT BEYE İLAVE OLARAK K005 ÇERÇEVE KİRİŞİ MESNETLENMEMİŞ. PERDE UÇLARI DIŞINDA KOLONLAR DIŞINDA PROJE DÜZENLENDİ. O KOLONLARI KALDIRI KISA BAŞLIK PERDLERİNİ PERDE GRUPLARINA İLAVE EDİN.
ASANSÖR SEHPASINI TANIMLAYIN.

İYİ ÇALIŞMALAR.
özür dileyerek yukarıdaki paylaşımdaki projeyi dikkate almayın. nasıl olduğunu anlamasam da telefon sonucu acil çıkmak zorunda kaldım. yine de olmamalıydı. yeni projeyi paylaşıyorum. ilave olarak farklı beton sınıfı olan elamanları tek bir beton sınıfı olacak şekilde tanımlayın.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Merhaba. Ben projemi perde grubu tanımlamadan çözdüm herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ancak perde grubu olarak tanımlayınca hem kesme hatası hem kapasite hatası hem de 4/5 R hatası alıyorum. Perdeler grup olarak tanımlanmak zorunda mı?

Geri