Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

donatı yetersiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemde -1 bodrum katta donatı yetersiz donatıyı arttırıyorum aynı problem ile karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• maa.cde
    maa.cde
    27.8 MB · Görüntüleme: 10
MERHABA.
radye temel kotunuz -30 cm . eğer bu kotta yapacaksanız düşey taşıyıcı elemanlarınıza da -30 cm kot girmelisiniz. aksi halde temel kotunu sıfır almanız gerekir. donatı sorunu radye temel de ilave donatılardan kaynaklanıyor. ilave donatı çap artırır veya aralık azalırsanız çözülür. örnek görselde olduğu gibi. genel betonarme parametrelerinden de fiber modeli seçiniz asansör katını makine dairesi olarak işaretleyiniz.
ancak ;
taşıyıcı sistem modeliniz bana göre sağlıklı değil . 8 aksındaki 12-13-15-16 nolu kolonlarınızın bodrum ve zemin katta y yönünde çerçeve ile ilişkisi yok. bunu kesinlikle sağlamalısınız. ayrıca orta bölümde döşeme boşlukları için yaptığınız kiriş modeli de uygun değil. en azından 4 aksına gelen paralel kirişleri asansör perdesi ile birleştirerek döşemeyi bölmeniz ve boşlukları buna göre oluşturmanız daha doğru.

Ekli dosyalar

• EKSİK DONATI.png
    EKSİK DONATI.png
    45.8 KB · Görüntüleme: 20
günaydın olcay bey,şöyleki dediklerinizi uyguladım teşekkür ederim sadece 8 akısındaki 12-13-15-16 kolonlarımı çerçeve oluşturamadım nasıl oluşturacağım çünkü bu katlarda merdiven bu şekilde mimaride üst katlarda bu şekil belediyeye gösterince sıkıntıolmaz dedi onun haricinde dediklerinizi uyguladığımda aynı problem ile karşılaşıyorum teşekkür ederim@olcay aydın

Ekli dosyalar

Geri