Duvar Yükü

Duvar yüklerini girerken duvar komutunu kullandım. Kiriş yüklerini 0 yaptım. Aynı işlemleri zemin katta bu sürekli temel yükünü 0 yaptım. Duvar komutu ile duvar çizdim. Kiriş üzerine denk gelmeyen duvarlar var onlarıda çizdim.
1.Program bu şekilde o yükleri temel kirişlerine aktarır mı?
2.Temelde konsol döşeme nasıl çizilir?

Ekli dosyalar

• M_A.cde
    4.4 MB · Görüntüleme: 4
Sürekli temellere aktarılan duvar yükleri perspektif ekranda aşağıdaki şekilde incelenebilir
veya raporlarda görülebilir.
1720012221016.png

1720012518472.png

Konsol döşeme olarak projenizdeki aşağıdaki durumu kastediyorsanız. burada bağ kiriş yerine yine sürekli temel çizilerek döşeme alanı oluşturulabilir.
1720012700009.png

Sürekli temellere aktarılan duvar yükleri perspektif ekranda aşağıdaki şekilde incelenebilir
veya raporlarda görülebilir.
Ekli dosyayı görüntüle 43737

Ekli dosyayı görüntüle 43738

Konsol döşeme olarak projenizdeki aşağıdaki durumu kastediyorsanız. burada bağ kiriş yerine yine sürekli temel çizilerek döşeme alanı oluşturulabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 43741
teşekkürler bu şekilde çizdiğim yerlere konsol döşeme çizmek istiyorum etradında kiriş dönmeyecek altı boş kalacak.

Ekli dosyalar

• aa.png
    aa.png
    1 MB · Görüntüleme: 22
Merdivenlerde kalıp ve beton metrajı otomatik verilmez. Donatı metrajının alınabilmesi için merdiven hesap akslarının tanımlanarak analiz yapılması gerekir.
Merdiven Betonarme diyaloğundan donatı seçimi yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz.
Yardım sayfalarını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri