DWG. EXPORT

İDEMİMARİDE ÇİZMİŞ OLDUĞUM PROJEYİ AUTOCAD'E EXPORTLADIĞIMDA ÇİZİM KALEM KALINLIĞINI VERMİYOR. Bİ ÇÖZÜMÜ VAR MI. NASIL YAPABİLİRİZ.

Dwg olarak export ettiğinizde aynı isimli ctb uzantılı bir dosya verir. Bu dosya kalem kalınlıkları dosyasıdır. Bunu kullanarak çizimcinizden kalem kalınlıkları ayarlanmış çıktı alabilirsiniz. Ekteki dosyada bu *.ctb dosyasının nasıl kullanılacağı ile ilgili bir yazı mevcuttur.

Ekli dosyalar

• CTB dosyası ile DWG ve DXF Kalem Kalınlıkları.pdf
    281 KB · Görüntüleme: 293
NYILMAZ":3pftn1ii' Alıntı:
Dwg olarak export ettiğinizde aynı isimli ctb uzantılı bir dosya verir. Bu dosya kalem kalınlıkları dosyasıdır. Bunu kullanarak çizimcinizden kalem kalınlıkları ayarlanmış çıktı alabilirsiniz. Ekteki dosyada bu *.ctb dosyasının nasıl kullanılacağı ile ilgili bir yazı mevcuttur.
DOSYAYI EXPORT ETTİĞİMİZDE DOSYA 0 KB OLARAK BOŞ EXPORT EDİLİYOR NEDEN KAYNAKLNIYOR !!!

Merhabalar,

ideCAD Portal'da bulunan ideCAD Mimari 10 güncel versiyonu kurduğunuzda problem çözülecektir.

İdeCAD Portal'da bulunan kurulum linkleri:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

sedaerdogan":1eokxbmi' Alıntı:
Merhabalar,

ideCAD Portal'da bulunan ideCAD Mimari 10 güncel versiyonu kurduğunuzda problem çözülecektir.

bende de aynı sorun mevcut. Son idecad versiyonunu kullanıyorum ama ctb uzantıılı dosya 0 KB gözüktüğü için Autocad'e yükleyemiyorum. Plot styles bölümünde yüklediğim ctb gözükmüyor.

emine güven":3rtlwz6i' Alıntı:
sedaerdogan":3rtlwz6i' Alıntı:
Merhabalar,

bende de aynı sorun mevcut. Son idecad versiyonunu kullanıyorum ama ctb uzantıılı dosya 0 KB gözüktüğü için Autocad'e yükleyemiyorum. Plot styles bölümünde yüklediğim ctb gözükmüyor.

program içinden bakınca güncel versiyon diyordu ama. !0.20 varmış bende 10.59 yokmuş. Onu indirdim sorun düzeldi. Aynı şeyi yaşayan olursa diye belirtmek istedim. Program kendi içinde güncel olarak gösteriyor olabilir ama yine de idecadin sayfasaından kontrol etmek lazım. Teşekkürler çözüm için.

Geri