V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

DWG Import Sorunu?

armedesign

Yeni Üye
Merhaba, mevcut mimari dwg dosyasını idecad e import ediyorum dakat sol taraftaki çalışma düzleminde ızgaralar kayboluyor. Genel ayarlardan ızgaraları aktif etmeme rağmen çalışma düzleminde görünmüyor buda çalışırken sıkıntı çıkarıyor. Acaba bu sorunu nasıl gideririm? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

merhaba...import ederken 1/100 küçültmek gerekiyor (cm).birde orjine (0,0) taşımak gerekiyor.bendede olmuştu aynı sıkıntı...hatta import işlemini yaptıktan sonra ölçülerinizi kontrol etseniz farkedebilirsiniz.tabii aynı durum sözkonusu ise...eğer dediğim gibiyse import etikten sonra elemanların hepsini seçip sildikten sonra tam ekran ölçeği yapınca ızgara görünüyor...umarım sorun ve çözüm aynıdır yardımcı olabilmişimdir...kolay gelsin...

bu arada bişey daha söyleyim.hem yorum hem admine soru olsun...:).import etmeyi tavsiye etmiyorum ben.veya yanlış bişeyler yapıyorum.import ettiğim projeyi analiz ediyorum.birde elle tek tek girdiğim projeyi analiz ediyorum gerçekten ciddi farklar oluyor .nedenini anlamadım ama.6 katlı binaya 70 radye import ettiğimde sağlamıyor,elle girdiğimde sağlıyor.sıkıntı bendemi yoksa gerçekten varmı diye tecrübeli ide kullanıcılarına sordum heps i elde girmemi tavsiye ediyor.ama import ederek girmek hem kolay hem kullanışlı..

Arasında bu kadar ciddi fark gördüğünüz iki projeyi de gönderin bize, inceleyelim.

Geri