V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

dwg ortamına aktarmak

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan adrian
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
adrian":skquk4jh' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ide ortamında hazırlanan bir projeyi autocad ortamına nasıl aktarabilirim

Proje menüsünden export komutunu seçip dwg diyebilirsiniz.
Proje/export/DWG....

Merhaba

Ayrıca dwg dosyasında; aks, kolon, kiriş vb objeler kendi katmanlarında tanımlıysa, programda "2B Mimari Proje Oku" komutunu kullanarak onları, aks, kolon, kiriş vb objelere dönüştürebilirsiniz...

HakanŞahin":38pxxkhy' Alıntı:
Merhaba

Ayrıca dwg dosyasında; aks, kolon, kiriş vb objeler kendi katmanlarında tanımlıysa, programda "2B Mimari Proje Oku" komutunu kullanarak onları, aks, kolon, kiriş vb objelere dönüştürebilirsiniz...

Benim söyle bir tespitim oldu:

İdeMimar tarafından DWG oluşturulmuş bir dosyayı import ettikten sonra 2B mimari proje oku komutunu kullandım. Sonrasında örneğin aks oluşturmak istediğimde seçilecek katmanlar arasında aks katmanı çıkmadı. Benzeri şekilde diğer objeler de öyle. Burada tabi ideMimar dosyası *.ideX.0 formatında verilebilir diyeceksiniz, ama verilmemiş DWG verilmiş. Vurgulamak istediğim aynı isimde katman varsa kapanıyor ve seçilmiyor. Çözümü yok mu, var. Katman değiştir'le önce yeni katman oluşturup (yeniaks gibi) sonra aksa dönüştürme işlemi yapılabiliyor.

Dediğm gibi çözümü var elbet ama ben yine de yazmak istedim. Değerlendirme size ait. Bilgilerinize.....

NYILMAZ":1o72l70n' Alıntı:
HakanŞahin":1o72l70n' Alıntı:
Merhaba

Benim söyle bir tespitim oldu:

İdeMimar tarafından DWG oluşturulmuş bir dosyayı import ettikten sonra 2B mimari proje oku komutunu kullandım. Sonrasında örneğin aks oluşturmak istediğimde seçilecek katmanlar arasında aks katmanı çıkmadı. Benzeri şekilde diğer objeler de öyle. Burada tabi ideMimar dosyası *.ideX.0 formatında verilebilir diyeceksiniz, ama verilmemiş DWG verilmiş. Vurgulamak istediğim aynı isimde katman varsa kapanıyor ve seçilmiyor. Çözümü yok mu, var. Katman değiştir'le önce yeni katman oluşturup (yeniaks gibi) sonra aksa dönüştürme işlemi yapılabiliyor.

Dediğm gibi çözümü var elbet ama ben yine de yazmak istedim. Değerlendirme size ait. Bilgilerinize.....

Merhaba

Katman isimleri aynı olduğu takdirde , Örneğin Mimari aksları dönüştürmek için Aks katmanı diyalogta listelenmez Tamam a basarak devam edin.
Akslar planda görünecektir. Aks çizgilerini seçin ve mouse sağ tuşuna basarak çizgileri statik aks objesine dönüştürebilirsiniz. Kolonlar içinde aynı işlem geçerli.

Geri