V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

egimli eleman modelleme ve cizimler

insmuh_gk

Etkin Üye
Son güncellemede egimli döşeme modelleme çok pratik hale getirilmiş, tek hareketle seçili döşeme ve bunların bağlandığı kirişleri egimli, düşey elemanları gerekli kotlara getirebiliyorsunuz.

Bu pratik çzöüm için tüm emeği geçenleri kutluyor, saygılar sunuyorum.

G. KOSE

Ekli dosyalar

• egimli3d1.JPG
    egimli3d1.JPG
    137.6 KB · Görüntüleme: 4,477
  • egimli3d2.JPG
    egimli3d2.JPG
    244.3 KB · Görüntüleme: 4,477
yukarıdaki resimde olduğu gibi kesitler hatalı çiziliyor. kiriş döşeme birleşim noktalarının üst kısmı.

Sn. meslektaşım, hata olarak ifade ettiğiniz bu duruma denilebilecek tek cevap var: EL İNSAF !!!

bu kadar mı hazırcısınız? armut piş ağzıma düş mü olsun ?

cad ortamında bir kaç hareketle hata dediğiniz durum düzeltilir.

Eğimli çizim imkanı yokken ne yapıyordunuz acaba??

Selamlar

G.KOSE

insmuh_gk":2d6o5jkv' Alıntı:
Sn. meslektaşım, hata olarak ifade ettiğiniz bu duruma denilebilecek tek cevap var: EL İNSAF !!!

bu kadar mı hazırcısınız? armut piş ağzıma düş mü olsun ?

cad ortamında bir kaç hareketle hata dediğiniz durum düzeltilir.

Eğimli çizim imkanı yokken ne yapıyordunuz acaba??

Selamlar

G.KOSE
kraldan çok kralcı olmayın. forumda herkes her istediğini adap kuralları içinde yazıyor. sizi de adaba davet ediyorum. mantar döşeme hakkında yazdıklarımı bir okuyun, hazırcı olmadığımı iyice görün. burada yapılan uyarılar ile yazılım şekilleniyor bunu yıllardır görüyoruz. kesit hatalı ve ben buna hatalı diyorum. çok mu kötü bir şey söylüyorum. düzelse kötü mü olur. cad ortamında düzeltmeyi bilmediğimi mi sanıyorsunuz. lütfen. lütfen.

Sn meslektaşım,

Kralcı değil kuralcı olduğumu ide yapidaki arkadaşlar iyi bilirler.
Adapsızlık yaptığımı da düşünmüyorum, eger böyle bir kanıya neden oldu isem özür dilerim.
Kesit te ben hata göremiyorum, program seçilen iki nokta arasına verilen yüksekliğe göre elemanları egimli yapıyor. istediğiniz nasıl bir kesit almak ise, seçilen nokta yerleri ile oynayarak istediğiniz neticeyi alabilirsiniz.

Selamlar.

Geri