V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ESKİ VERSİYON OLARAK KAYDETME

Merhaba..

6 versiyonu projelerini 5 versiyonunda açamazsınız...

6'nın son versiyon projelerini, 6 versiyonu ailesi içerisinde olan 6.0012, 6.0055 ve 6.0101 versiyonlarına göre kayıt edebilir ve onları 6'ın tüm versiyonlarında açabilirsiniz.

peki neden? mesela benim 6 da yaptıgım projeyi enterprise versiyonunda açıp pushover analizi yapmam gerekli. sırf bunun için tekrar projeyi baştan mı girmeliyim 5 versiyonda

Merhaha,

emrebagdu":1x0393wj' Alıntı:

Teknik olarak yeni versiyonlar sadece eski versiyonları okurlar ve yeni versiyonların eski versiyonda okunması özelliği ise çok ekstra bir özelliktir.

Eski versiyona göre kayıt etme olanağını ise siz kullanıcılarımızdan gelen istek dolayısıyla 6 versiyonunda ekledik. Bu işlem 6 versiyonu ailesi içerisinde kullanıma sunuldu. Yerli yazılımlar içerisnde bu özellik sadece bizde bulunmaktadır.

emrebagdu":1x0393wj' Alıntı:
6 da yaptıgım projeyi enterprise versiyonunda açıp pushover analizi yapmam gerekli. sırf bunun için tekrar projeyi baştan mı girmeliyim 5 versiyonda
Pushover yapacağınız projeleri bir dahaki sefere lütfen 5 ile giriniz. Keşke projeyi girmeden önce forumda bizlere sorsaydınız..

İyi çalışmalar

HakanŞahin":2w2muiw1' Alıntı:
Teknik olarak yeni versiyonlar sadece eski versiyonları okurlar ve yeni versiyonların eski versiyonda okunması özelliği ise çok ekstra bir özelliktir.

Bu özellik profosyonel Programların pek çoğunda mutlaka vardır.Örnek vermeyi gerkli görmüyorum zaten sizler biliyorsunuz.

HakanŞahin":2w2muiw1' Alıntı:
Eski versiyona göre kayıt etme olanağını ise siz kullanıcılarımızdan gelen istek dolayısıyla 6 versiyonunda ekledik. Bu işlem 6 versiyonu ailesi içerisinde kullanıma sunuldu. Yerli yazılımlar içerisnde bu özellik sadece bizde bulunmaktadır.

Yerli yazılımlar diye kast ettiğiniz programlar da, İdeYAPI daki bu tür özellikleri ekleyceklerdir.Önemli olan ihtiyaçlara cevap verebilip sürekli yenilik katmak. Eğer yaptığımız iş olduğu yerde durup duruyorsa, o zaman ortada bir uyumsuzluk vardır .Yaptığnız iş kolay değil farkındayız,İdeYAPI'nın bizlere sunduğu yenilikleri takdir ediyoruz.

Temennimiz sürekli değer katan,değer paylaşanlardan olmak..

Merhaba,

Bolvadinim":z13li1y8' Alıntı:
Bu özellik profosyonel proğrmaların pek çoğunda mutlaka vardır.Burada örnek vermeyi gerkli görmüyorum zaten sizler biliyorsunuz.

Bizde 6 versiyonundan itibaren var bu özellik zaten ... Örnek vermek isterseniz bizim programı verebilirsiniz.

Bolvadinim":z13li1y8' Alıntı:
Yerli yazılımlar diye kast ettiğiniz proğramlar ile kendinizi neden kıyaslıyorsunuz..
Bu konunun 6'da zaten yapıldığını, 5 ve diğer programlara göre bir artısı olduğunu vurgulamak için...

İyi çalışmalar

HakanŞahin":3nyllovo' Alıntı:
Pushover yapacağınız projeleri bir dahaki sefere lütfen 5 ile giriniz. Keşke projeyi girmeden önce forumda bizlere sorsaydınız..
Konu açılmışken sormak istedim..Versiyon 6 da neden Pushover analiz dahil edilmedi.?

Eski versiyonda var....
Yeni versiyonda yok....

Mantığı nedir anlamış değiliz,İhtiyaç varmı var gördüğünüz gibi bu konuda kullanıcıların talepleri burada ifade ediliyor.Pushover konusunu geçen yıldan beri eklenecek diye bekliyoruz fakat yok.Ekleneceğede benzemiyor bu gidişle..Neden?

Bu ozellik zaten var. Altı versiyonu gelince beş versiyonunu elimizden almıyorlar ki. Siz eğer pushover yapacaksanız dataları beş ile girersiniz. Bu dataları zaten altı versiyon okuyor. Ben böyle düşünüyorum.

cassabotanic":2wduljtv' Alıntı:
Bu ozellik zaten var. Altı versiyonu gelince beş versiyonunu elimizden almıyorlar ki. Siz eğer pushover yapacaksanız dataları beş ile girersiniz. Bu dataları zaten altı versiyon okuyor. Ben böyle düşünüyorum.

Sayın cassabotanic

Yeni versiyon 6 ile mimari projemizi hazırlıyoruz,hazırladığımız mimari projenin tasarım çalışmaları doğal olarak yeni versiyon 6 olanakları ile çalışılıyor.. Projeler bir sürü değişiklik ve revizyondan sonra statik proje için hazır oluyor, dolayısı ile eldeki veriler son versiyon olarak statik analize hazır olmuş oluyor.

Elbette 5 versiyonu ile 6 versiyonuna geçişte bu olanakların tamamının 6 versiyona hazır hale getirilmesi emek ve zaman gerektiriyor bunun farkındayız..Fakat sürekli 5 versiyonuna dönüp Pushover yapmak veya Hakan beyin dedği gibi "
Hakan Şahin yazdı:Pushover yapacağınız projeleri bir dahaki sefere lütfen 5 ile giriniz. Keşke projeyi girmeden önce forumda bizlere sorsaydınız..
sormak çok verimli olmuyor..

Ayrıca her tasarlanan projeye kullanıcı Pushover yapmak ister. Neden yeni versiyonu bırakıp eski versiyonda tekrar uğraşsın ki ? Ha illaki bu böyle olacaksa ki; anlaşılan öyle o zaman versiyon 5 ile yola devam..

Sayın Kullanıcılarmız,

Bir işi geliştirme aşamasında siz de takdir edersiniz ki, o işin, zaman - verim peformansını ve kullanıcıya katkısını dikkate almak durumundasınız. Bu her iş kolu için böyledir.

Bu açıdan baktığımızda, ideYAPI'nın hedeflere uygun ve kullanımda da verim sağlayacak projeleri geliştirmesi gerekmektedir. Siz kullanıcılarımızın için de en iyisi olan budur: Kısa sürede programın en verimli şekilde geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Konu pushover analizinin 6 versiyonunun yapılıp yapılmaması: Deprem yönetmeliğini incelediğinizde, pushover analizi ile doğrusal performans analizi kullanım koşullarının aynı tutulduğunu görürsünüz. Yani güçlendirme yapılacak projeler için, doğrusal performans analizi yapmak, yönetmelik koşullarını yerine getirmek için yeterli görülmüştür. Doğrusal pertfromans ile pushover anazli arasında bina tipi ve kullanım koşulları açısından bir ayrım yapılmamıştır..

Siz de takdir edersiniz ki ideYAPI şu ana kadar, 6 versiyonunda pushover analize harcanacak zamanı başka olanakları geliştirmek için kullanılmıştır. Bunun daha verimli olduğu kanısında olmuştur. Yapılan iş listesi de zaten bellidir.

Pushover analizinin zaman zaman istenmekte olduğunu görüyoruz. Bunun daha çok akademik çalışmalar için istendiğini kanatindeyim. Çünkü yukarıda yazdığım gibi, uygulanacak olan güçlendirme projelerinde, doğrusal performans analizi raporu hazırlamak yönetmelik olarak yeterli gelmektedir. Diğer durumlar için 5 versiyondaki pushover analizi gayet kullanışlıdır. Bu olanağın elimizde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Son olarak; sizden gelen istek ve önerileri plan ve program dahilinde dikkate aldığımzı tekrar tekrar anımsatmak isterim. İşin sırası, yapılma zamanı, yapılıp yapılmayacağı, zaman - verim peformansı açısıdan en iyi şekilde değerlendirilmektedir.

İlginize teşekkür ederiz...

Bolvadinim":1caowiro' Alıntı:
Konu açılmışken sormak istedim..Versiyon 6 da neden Pushover analiz dahil edilmedi.?

Eski versiyonda var....
Yeni versiyonda yok....

Mantığı nedir anlamış değiliz

ideCAD v5'ten v6'ya geçiş aşamasında genellikle yazılım geliştirme sürecinde yapıldığı gibi varolan yapının üzerine ekstra özellikler ekleyerek versiyon değişimi yoluna gitmedik, programın özellikle analiz altyapısını tamamen sıfırdan tekrar ele aldık. Bunun en önemli sebebi, ileride geliştirilebilir ve daha kompleks ihtiyaçlara cevap verebilir yeni bir analiz modülü oluşturmaktı, ki bunun sonucunu ısı hesabı ve aşamalı inşaat analizinin birkaç ay gibi kısa bir sürede programa eklenip güncelleme ile size sunulmasında yaşadık.

Bu süreç içinde pushover analizinin programdan özellikle kaldırılması gibi bir durum sözkonusu olmadı, yeni analiz altyapısı için yeni bir itme analizi hazırlanması gerekiyordu. Bunu özellikle sizin daha acil isteklerinize cevap verebilmek amacıyla (mesela kolon aplikasyon ve düşey açılımlar gibi) ve çok talep olmadığı için erteledik. 5 versiyonunda olup 6 versiyonunda olmamasının sebebi budur.

6 nın eski versiyonları olarak kayıt edebilirsiniz diyorsunuzda bu kimin işine yarar bilmiyorum. ortaya şu sonuç çıkmıştır kesin olarak 6 da yaptığım projeyi 5 de kesinlikle açamıyorum. ve bundan sonrada açma gibi bir imkanımız yok. teşekkür ederim iyi çalışmalar

peki bana da gerekirse nasıl yapabilirim.ben yeni 6.54 versiyonunu aldım eski versiyon bende mevcut değil?

Geri