V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Göreli Kat ötelemesi

Merhaba ben sistemde ne yaparsam yapayım bu göreli kat ötelemesinin önüne geçemiyorum , rapor kısmında değerlerde oynama olmuyor gibi birşey donatı arttırıyorum kolon büyütüyorum etki etmiyor lütfen yardım eder misiniz projenin aciliyeti var.

Ekli dosyalar

Merhaba ben sistemde ne yaparsam yapayım bu göreli kat ötelemesinin önüne geçemiyorum , rapor kısmında değerlerde oynama olmuyor gibi birşey donatı arttırıyorum kolon büyütüyorum etki etmiyor lütfen yardım eder misiniz projenin aciliyeti var.
ze zeminde zemin taşıma gücü=42 t/m2 yatay katsayısı=2500 t/m3 bana fazla geldi kontrol ediniz.

Merhaba,
ek olarak zeminde iyileştirme yapılıp zemin sınıfı ze den zd ye iyileştirilebilirse siz ekteki öneri modelimi kullanabilirsiniz ve ilgili zemin parametrelerini de bahsettiğim şekilde tanımlayabilirsiniz.zemin iyileştirmesinin yapılıp yapılamayacağını yine geoteknik mühendisine danışabilirsiniz.eğer zeminde iyileştirme yapılmazsa öneri modelim geçersiz olur.

Ekli dosyalar

Geri