Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Göreli kat ötelemesi

ceydahn

Yeni Üye
Merhaba, x yönündeki göreli kat öteleme hatasını gideremiyorum. Mimari proje datanın içinde import edilmiş şekilde mevcut. Kolonları x yönünde büyütsem de hata gitmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• xx.cde
    xx.cde
    11.3 MB · Görüntüleme: 10
Merhaba, x yönündeki göreli kat öteleme hatasını gideremiyorum. Mimari proje datanın içinde import edilmiş şekilde mevcut. Kolonları x yönünde büyütsem de hata gitmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
önerilerim;
--a ve e aksındaki duvarları kaldırınız,
--duvar yüklerini duvar ikonu ile girip kapı pencere boşluklarını açınız, (sağ tarafta perspektif penceresinde doğru duvar modellemesini görebilirsiniz.)
--hesap yaptırınız, kurtarmazsa asansör çevresini perde yapınız, (1 numara)
--tekrar hesap yapıldıgında yine kurtarmazsa 2 numaralı yere perde modelleyebilirsiniz.
1724744385254.png
--merdiven mesnetlenmemiş,

göreli kat sorunu ancak zemin sınıfını ZC yapınca sorunsuz çözülüyor. (buraya önceki yazımda yanlışlıkla beton sınıfı yazmışım.) yeni sorunlar çıkıyor
başka projelerde de bu tür hata çıkıyor kolaylıkla düzeltilebilnyior. sonuç olarak ekli dosya ZC zemin sınıfında sorunsuz çöüzülmüştür .aslında dosyayı
merdiven hesap aks çizimini şekil üzeride açıklamak için ekliyorum. merdiven kenarlarından ilave kiriş geçilmiş, mevcut merdivenlerin betonarme hesabı yapılmıştır.

Ekli dosyalar

Tamam, neden kaset olarak tercih ettiğini merak ettim.
gerek forumda ekli dosyanızda, gerekse benim eklediğim dosyada zemin kat 4 cepheden, üst katlar ön ve arka cepheden kaset döşemedir. (her ikisini de yeniden indirip kontrol ettim.) projeniz neyse odur. tercih benim, değil sizindir. merak edecek ne var ki ;kaseti siler normal döşeme yapabilirsiniz.

Geri