V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

güçlendirme projesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan etriye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

etriye

Üye
öncelikle ii akşamlar öğrenciyim ve bitirme projemde güçlendirme konusunu ele aldım...sorularım şu şekilde

öncelikle güçlendirme yapacağım binayı sisteme giriyorum c16 s220 s220 şeklinde (ide6.00 demo)
kafama takılan birinci sorun şu her kolon ve kiriş içersinde ki donatıyı sisteme tanıtmam gerekiyor mu,sap 2000 de kolon ve kirişlerde donatı alanlarını girebildiğimiz gibi burda da giriliyormu...yani dielimki bina 1970 de yapılmış bunun içindeki donatıları sisteme nasıl aktarıyoruz,mesela 1970 de bir kolon içersine 6 fi 12 konulduysa o şekildemi sisteme tanıtmalımıyız?...burada takıldım kaldım...

2)ben sistemi direk analiz ettim ama analiz ayarları>sekmesindeki>otomotik betonarme dizaynı yanındaki tiki kaldırarak minimum donatı konulmasını sağlamış olduğumu düşündüm...yağtığım işlem ne kadar doğru ardından ise

3)doğrusal performans analizi ile yetersiz kesitleri tespit edip o bölgede ve/veya kesimde iyileştirme yoluna gittim perde ve mantolama ile

4)sistemi yaptığım iyileştrmelerden sonra tekrar analiz yapmak istediğimde bu sefer de (otomatik betonarme dizaynı sekmesi tıklanmamış haldeyken)sistem çözülemiyor hatası aldım...acaba sebebi sistemi ayrı kaydedip öylemi çözümleme yapmam gerekiyor?

biraz karışık bir anlatım oldu ama kafam durdu şu saat itibariyle:D
yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi iletirim...

Geri