V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

güçlendirme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan miraç
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

miraç

Yeni Üye
ide 6.055 de çalışma yapıyorum projede bütün güçlendirme seçeneklerini denememe rağmen sonuç alamadım yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

Merhaba,

Performans analizi yaparken yapı önem katsayısını 1 alın. TDY'ye göre 1 almalısınız.

Kirişler zayıf görünüyor... Yapı önem katsayısını 1 aldıktan sonra hala bazı kirişler kesmeden göçüyor olablilir. Kesmeden göçen kirişleriniz olursa onları zaten güçlendirmek zorunda olacağınız için gevrek elemanları göçme bölgesinde saymayabilirsiniz. Raporda o kirişlerin listesini program size ayrıca gösterecektir. Varsa onları performans analizi dışında kendiniz güçlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar...

değerli meslektaşım,
bu güçlendirme projesinde senin yapabileceğin hiçbir şey yok.
projene bir bakayım dedim sinirlerim felç oldu görüntü konfigirasyonunu 10 dakikada yapıyor..bir kattan diğer bir kata 15 dakikada geçemedim . ve kapattım.
bu kadar güçlendirme perde ilavesine rağmen bu yapı göçmede ise bu programda bir problem var demektir.
6.01 VERSİYONU ÇIKTIKTAN BU YANA KAÇ AYDIR GÜÇLENDİRME PERDELERİ ÇÖZÜMSÜZ .
PROGRAMCILAR BUNU BİLMELERİNE RAĞMEN AYLARDIR DÜZELTMEDİKLERİ GİBİ BİR NOT OLARAKTA BU MENÜ HATALIDIR KuLLANMAYIN UYARISINDA BULUNMUYORLAR. MAALESEF.
gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum elin avrupalısı arızalı binlerce otomobili geri çağırırken bizim arkadaşlarımız sitelerinde küçük bir notla uyarıda bulunmuyorlar .üstelik aylardırde düzeltmiyorlar. pes doğrusu.
saygılarımla,
uğur oflaz

Merhaba,

uğur oflaz:22rujkrn' Alıntı:
BU FORMDA BİR ARKADAŞIMIZ BİNANIN TÜMÜNE PERDE İLAVE ETMİŞ OLMASINA RAĞMEN YAPI HALA GÖÇMEDE NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞ HALDE
projeSİNE bir bakayım dedim sinirlerim felç oldu görüntü konfigirasyonunu 10 dakikada yapıyor..bir kattan diğer bir kata 15 dakikada geçemedim . ve kapattım.uğur oflaz
Böyle bir sorun yoktur. Ekranlar arası geçişte 15 dk beklemeniz donanımsal bir yetersizliğine ve bunun yanında performans kaybına işaret etmektedir. Ekran kartınızın modeli önemli ve özellikle son sürücülerin kendi sitesinden güncellemenizi, gerekirse ekran kartınızı değiştirmenizi öneririm.

bu kadar güçlendirme perde ilavesine rağmen bu yapı göçmede ise bu programda bir problem var demektir.
Programda bir problem yoktur. Bu yorum da her zaman geçerli değildir. Bu projede olduğu gibi kirişler gevrek eleman olarak göçmektedir. TDY ye göre proje bu yüzden göçme bölgesindedir. Yine TDY, gevrek elemanlaır güçlendirmek kaydıyla yapının performans düzeyini daha olumlu değerlendirme hakkı vermektedir.

Ekteki projeyi 6.01 versiyonunda perfromans analizi uyguladım. Binanın performansı ektedir. Yapı önem katsayısı 1.4 olan projede önem katsayısı, TDY'ye göre performans analizi sırasında 1 alınmalıdır.

Ve bu performansı sağlayabilmemiz için kesmeden göçen(gevrek eleman olan) bazı kirişleri güçlendirmek zorundayız. Yapıya ne kadar perde eklerseniz ekleyin kirişleriniz gevrekse yapınız direk göçme bölgesindir. (Deprem yönetmeliği 7.7.2, 7.7.3 ve 7.7.4 maddeleri) Dolayısıyla bu maddelere istinaden yapıya çok perde ekledim yapıyı bir türlü güçlendiremedim diyemeyiz. Ancak ilgili elemanları zaten güçlendireceğinizi programa bildirerek onları göçme bölgesinden muaf tutma olnağına sahibiz. Performans raporu alırken bu seçenek projeciye soruluyor. (Mesaja eklediğim projede, gevrek elemanları göçme bölgesinde say seçeneğini iptal edebilirsiniz...)

Ekteki ekran görüntüsü bu projede gevrek olarak göçen elemanların listesini göstermektedir. Bu elemanlar güçlendirilmelidir.

6.01 VERSİYONU ÇIKTIKTAN BU YANA KAÇ AYDIR GÜÇLENDİRME PERDELERİ ÇÖZÜMSÜZ .
6.01 versiyonunda güçlendirme seçeneği işaretlenerek girilen panellerde, performans analizi sırasında taşıma gücü momentlerinde bir sıkıntı vardır. Bu konuyu daha önce forumda açıklamıştım.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Konu ayrıca ARGE'mize iletilmiş ve yeni çıkarılacak güncelleme versiyonunda dikkate alınmıştır. Şu an için programda güçlendirme perdesi seçeneğinin işaretlenmemesi kaydıyla yapının performansını doğru bir şekilde değerlendirilebilmektedir. Yine de böyle kullanmak istemezseniz datayı 6.0055' veriyonununa aktarıp orada performans analizi yapma şansınız da bulunmaktadır.

PROGRAMCILAR BUNU BİLMELERİNE RAĞMEN AYLARDIR DÜZELTMEDİKLERİ GİBİ BİR NOT OLARAKTA BU MENÜ HATALIDIR KuLLANMAYIN UYARISINDA BULUNMUYORLAR. MAALESEF.
gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum elin avrupalısı arızalı binlerce otomobili geri çağırırken bizim arkadaşlarımız sitelerinde küçük bir notla uyarıda bulunmuyorlar .üstelik aylardırde düzeltmiyorlar. pes doğrusu.
uğur oflaz

Tüm hususlar forumda açık, net konuşulmakta ve dile getirilmektedir ve bu hususlardan programcı arkadaşlarımız da haberdardırlar.

Bu doğrultuda, ideYAPI, Versiyon güncellemeleri konusunda sürekli bir çalışma içersindedir.

İçerik olarak aynı mesajınız iki kez tekrar ettiğinden silinmiştir.

İyi çalışmalar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri