Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Genel kontrol

Ekte yüklediğim projem hakkında görüşünüzü bildirir misiniz bir eksiğim var mı acaba ?
Birde y yönünde r katsayısını 4/5 almak zorunda kaldım bunun sebebi nedir ve rijitlik ile kütle merkezi arasında biraz mesafe çıkmış bu normal midir ? normal değilse ne yapmam gerekir

Ekli dosyalar

Ekte yüklediğim projem hakkında görüşünüzü bildirir misiniz bir eksiğim var mı acaba ?
Birde y yönünde r katsayısını 4/5 almak zorunda kaldım bunun sebebi nedir ve rijitlik ile kütle merkezi arasında biraz mesafe çıkmış bu normal midir ? normal değilse ne yapmam gerekir
önerilerim;
--grup perdesinde p02-p03 birleştiriniz,
--merdivenleri mesnetleyip bina ile birlikte çözünüz,
--4/5 bilgisi içi f1 tuşuna basıp bilgi alabilirsiniz,
Analiz Ayarları TDY Seçenekleri Sekmesi(4/5)R uygula: TBDY 2018’de yer alan Madde 4.3.2.4.a ve Madde 4.3.2.4.b’de istenen perde devrilme momentlerinin sınır değerlerinin sağlanmaması durumunda, ilgili yöndeki kutucuk işaretlenerek girilen R katsayısının yerine (4/5)R alınıp hesaplarda kullanılmasını sağlar. İlgili yöndeki kutucuk işaretlendikten sonra analiz tekrarlanması gerekir.
projede bana göre problemli yer görünmüyor.

Teşekkür ederim cevap için sizden ricam p02-p03 perdelerini nasıl birleştireceğim söyler misiniz ayrıca rijitlik ile kütle merkezi arasında biraz mesafe çıkmış bu normal midir ? normal değilse ne yapmam gerekir diye sormuştum bunuda cevaplar mısınız

Çok teşekkür ederim kusura bakmayın taksit taksit soruyorum ama
--projedeki S20 kolonunu tek doğrultuda bağladım bir sıkıntı olur mu
--projemde 30/60 kolonlarım var bunlar bana pek güven vermiyor boyutları küçük gibi geliyor yeterli veya güvenilir mi değil mi diye nerden bakabilirim
--kaç metre açıklıktan sonra kiriş boyutlarını büyütmemi önerirsiniz

Merhaba Ünver Bey döşemeye duvarların geldiği yerlere çizgisel yük çizmeme gerek var mı yoksa kendiliğinden program tanıyor mu o duvarları

Merhaba Ünver Bey döşemeye duvarların geldiği yerlere çizgisel yük çizmeme gerek var mı yoksa kendiliğinden program tanıyor mu o duvarları
--mimari projeden duvarları aktarırsanız otomatik algılar, çizgisel yük girmeye gerek yoktur,
--aktarma yoksa döşeme üzerine duvar yüklerini duvar ikonu ile veya çizgisel yük olarak girmelisiniz.

Merhaba,
-Ekte yüklediğim çalışma hakkında genel olarak görüşlerinizi öğrenebilir miyim?
- Ayrıca eklediğim görüntüde görüldüğü üzere sarı kutu içinde ki kolonu iptal edip asansör perdesini uzatmayı düşünüyorum, görüşlerinizi alabilir miyim?

Ekran Alıntısııı.png

Ekli dosyalar

Geri