Geniş açıklıklı makas içeren proje

ottomancagatay

Etkin Üye
proje alışveriş mağazası olacağı için açıklıklar 2 yönlüde fazla olarak tasarlanmak istenmekte ayrıca parsel formu da çok düzensiz.

makas eleman ile kolonları bağlantı yapmaktayım.

- makas kolon birleşimlerinde sorunlar yaşamaktayım özellikle 4 tarafından bağlantılı olan kolonlarda düzgün bağlantı yapamamaktayım .

-analiz süresi çok fazla sürmekte, dinamik mod yetersizliğinden dolayı bi hayli mod sayısı tanımlamak zorunda kaldım.

-açıklık fazla olan kısımlarda uzay ve R aşıklar aktif olmadığı için makas komutu ile aşık olarak modelleme yapmak istedim, bu şekilde yapınca ana makasa saplanan makasların birleşimi nasıl olmalı ? bu şekilde yapınca analiz süresi çok çok uzun sürmekte, ve makaslarla aşık yapınca kaplama nasıl tanımlamam gerekiyor ? (R aşık gibi düşünce )

• Projede diğer önerileriniz tavsiyeleriniz varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• 1 (1).cde
    19.3 MB · Görüntüleme: 11
Merhaba;
bu şekilde ara makaslarla aşık aralıklarını kısaltarak daha sade bir sistem oluşturabilirsiniz,

1709201807320.png

makasları birbirine nasıl bağlantı yapabilirz peki ? makas kolon birleşimleri saçmalıyor yada ben beceremedim , bide analiz süresi çok uzun sürüyor

Geri