Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

geometri hatası almadığım halde sistem çözülemiyor

iyi günler, Katı modelde kolonlar hatalı gösteriliyor ama nasıl çözebilmem gerektiği hakkında bir fikir bulamadım. Binanın üst döşemesi daha atılamamıştır.

Ekli dosyalar

1710240845968.png
Program "burada problem var" şeklinde gösteriyor. Üst döşemeleri atmadığınız için TBDY madde 4.3.4.3 uyarınca kolonların mafsallı olduğu bir hesap yapıyor program. Tabi kolonun üst ucu da bir yere bağlı olmadığı için çözülemiyor.

Bu arada mantar döşemeli bir sistem bu yapıya pek uygun değil gibi, İki tarafta perde var ama arada çok ufak bir döşeme bağlantısı var. Binanın sağının solunun deprem davranışı farklı olur. çok sağlıklı bir taşıyıcı sistem olmaz.
Yönetmeliğin bilgilendirme eki 3a'sına bir göz atmanızda fayda var.

merhabalar, sistem çözüşemiyor hatası alıyorum, ve temel tasarımıyla ilgili doğru tasarım yapılıp yapılmadığına dair endişelerim var yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Analiz esnasında hatalı düğüm noktası koordinatları diyalogda verilir
3B de ok ile konum gösterilir. Bu nokta incelenmelidir
Merdivenin mesnetlenmesinde hata var
1710766579156.png

Merdiveni temele bağlamak istiyorsanız mesnetlenme uzaklığını arttırın.
1710766687013.png

te
Analiz esnasında hatalı düğüm noktası koordinatları diyalogda verilir
3B de ok ile konum gösterilir. Bu nokta incelenmelidir
Merdivenin mesnetlenmesinde hata var
Ekli dosyayı görüntüle 41828

Merdiveni temele bağlamak istiyorsanız mesnetlenme uzaklığını
teşekkür ederim. Bir de kaya zemin üzerinde olduğundan temel çukuru sadece 10 cm kazılmış olarak uygulama yapılacağı düşünülürse temel tasarımıyla ilgili bir problem yaşanır mı uygulamada, mal sahibi talebi temelin bu şekilde olması, fakat uygunluğundan emin olmaya çalışıyorum, kıymetli fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim, iyi çalışmalar

Geri