V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

hata

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cem

Üye
merhabalar .projemde ide 6.54 v.ile analiz yapmak istediğimde program bir müddet analiz yapıyor ve daha sonra idecad bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor hatası verip program kapanıyor.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tşkler..proje ektedir

Ekli dosyalar

cem":ddx6edsb' Alıntı:
merhabalar .projemde ide 6.54 v.ile analiz yapmak istediğimde program bir müddet analiz yapıyor ve daha sonra idecad bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor hatası verip program kapanıyor.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tşkler..proje ektedir
Merhaba
Projenizde Davranış Spektrum Fonksiyonu diyaloğunda belirli satırı işaretlenmiş, ancak herhangi bir eğri tanımlanmamış.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• dsf.PNG
    dsf.PNG
    93.5 KB · Görüntüleme: 4,483
Levent bey bir şey daha sormak istiyorum.ide ile yaptıgım bu projede toplamda 6 kat var .mat temel yaptıgımda 70cm yüks.de zemin taşıma gücü kurtarmıyor.bir başka programda denedim 60 cm rahatlıkla kurtarıyor.acaba bir yerde hatamı yapıyorum.ilginiz için şimdiden teşekkürler..

cem":38czb6jt' Alıntı:
Levent bey bir şey daha sormak istiyorum.ide ile yaptıgım bu projede toplamda 6 kat var .mat temel yaptıgımda 70cm yüks.de zemin taşıma gücü kurtarmıyor.bir başka programda denedim 60 cm rahatlıkla kurtarıyor.acaba bir yerde hatamı yapıyorum.ilginiz için şimdiden teşekkürler..
Proje ile ilgili tespit ve öneriler;
Projenizde zemin D grubu değilse, zemin gerilme kontrolünde deprem yüklemeleri kullanıldığı için Analiz Ayarları/Temel-Zemin sekmesinde
Deprem Yüklemeleri kullanıldığında zemin gerilmesi artır seçeneği işaretlenebilir

Analiz Ayarları/Temel-Zemin sekmesinde Mat temellerde çoklu eşlenik winkler yay yöntemini kullan satırı işaretlenebilir.
Bodrum Çevre perdeleri kabuk olarak modellenebilir.
Radye döşeme parametrelerinde beton örtüsü 1.5 cm kalmış.

Geri