Statik Hesap Raporu nasıl alınır?

Merhaba levent bey bugun yine aynı sorunu verdi.başka bir öneriniz var mı?
Verdiğim linkteki bilgiler sorununuzu çözmediyse ve 10 versiyonu lisans kullanıcımız iseniz, Bursa ofisimizi arayıp iletişim bilgilerinizi bırakınız.
bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayıp yardımcı olmaya çalışalım.

Bilgisayarınıza uzaktan yapılan bağlantıda;
Denetim Masası/ Programlar Ekle Kaldır bölümünden ideCAD Statik 10 programını kaldırıldı.
C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Statik 10 klasörü silindi.
C:\Programdadata\ideCAD10 klasörü silindi.
C:\users\...appdata\local\temp klasöründeki *tmp dosyaları silindi.
Program tekrar kuruldu.
Klavyenin solunda bulunan Ctrl + Shift tuşuna basılı tutularak, masaüstü kısayolundan program çalıştırılıp kayılı giri bilgileri (registry) sıfırlandı.
Bu durumda bilgisayarda rapor alınabiliyor.

Bu bilgi benzer sorunu yaşayan kullanıcılarımıza referans olması amacıyla verilmiştir.
İyi çalışmalar

Bilgisayarınızda hiçbir projede rapor alamıyorsanız, aşağıdaki işlem adımlarını sırasıyla uygulayınız.

1
-İdeCAD Statik programı kapatınız.

2-Antivirüs yazılımı varsa devre dışı bırakınız.

3-Program Ekle/Kaldır bölümünde "Microsoft Visual C++ 2015-2019 Redistributable (*86)" eklentisinin yüklü olup olmadığını kontrol ediniz veya aşağıdaki linkten indirip kurunuz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

4-C:\Programdadata\ideCAD10 klasörünü siliniz.(ProgramData klasörünü göremiyorsanız, gizli konumda olabilir. "Klasör ve Arama seçenekleri" bölümünden "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini işaretleyerek görünür hale getirebilirsiniz.)

5-Klavyenin sol tarafında bulundan Ctrl ve Shift tuşlarına aynı anda ve birlikte basılı tutunuz.

6-Masaüstünde program kısayolunu çift tıklayarak çalıştırınız. Ekrana Registry (Kayıtlı) giriş ve ayarları temizlendi" uyarısı gelene kadar Ctrl ve Shift tuşlarını bırakmayınız. (Uyarı arka planda da kalabilir)

7-Gelen uyarıda Tamam'ı tıklayınız.

8-Program açıldığında projenizi yükleyip, analiz yapıp rapor almayı deneyiniz.

İyi çalışmalar
5 nolu maddenin programı fabrika ayarlarına döndürüp bütün klavye kısayollarımızı ve ayarlarımızı sıfırlayacağını keşke bilseydik..

ekli dosyamda rapor alamıyorum. çok uzun süre bekletip, en son yanıt vermeyip kapanıyor.
ve yukarıdaki işlemleri yaptığım için giden klavye kısayollarımı geri getirme şansım var mı?

Ekli dosyalar

• hs.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
5 nolu maddenin programı fabrika ayarlarına döndürüp bütün klavye kısayollarımızı ve ayarlarımızı sıfırlayacağını keşke bilseydik..

ekli dosyamda rapor alamıyorum. çok uzun süre bekletip, en son yanıt vermeyip kapanıyor.
ve yukarıdaki işlemleri yaptığım için giden klavye kısayollarımı geri getirme şansım var mı?
ayrı başlık açmama adına buraya koydum.

merdiven hatalı, sebebi o, forumdan ya da bilgi bankasından merdivenlerin nasıl tamamlanacağını inceleyip düzeltin. Sonlu eleman genişlikleri de çok fazla. Genellikle 25 -40 cm. arası bir değer kullanılması önerilir.

merdiven hatalı, sebebi o, forumdan ya da bilgi bankasından merdivenlerin nasıl tamamlanacağını inceleyip düzeltin. Sonlu eleman genişlikleri de çok fazla. Genellikle 25 -40 cm. arası bir değer kullanılması önerilir.
hatası nedir merdivenin açar mısınız biraz. bugün 2 adet proje bitirdim aynı ayarlar ile onlarda bir hata yok.
bu projeden merdiveni silip rapor almayı denedim yine alamadım. merdiveni silip yeniden analiz yapıp denedim. ve yine rapor alamadım. diğer projerlerde hala bir sıkıntım yok.

hata tam olarak nedir açar mısınz?

Son düzenleme:
hatası nedir merdivenin açar mısınız biraz. bugün 2 adet proje bitirdim aynı ayarlar ile onlarda bir hata yok.
bu projeden merdiveni silip rapor almayı denedim yine alamadım. merdiveni silip yeniden analiz yapıp denedim. ve yine rapor alamadım. diğer projerlerde hala bir sıkıntım yok.

hata tam olarak nedir açar mısınz?
merdiveni kaldırınca rapor alınıyor ( v10.92) merdivenle ilgili ne yapmanız gerektiğini yazdım yukarıda. Tekrar yazıyorum: Bilgi bankasından ya da forumdan arama yapın merďivenlerin nasıl tamamlanacağını, yarı rijid diyafram çözümümde mesnetlenmenin nasıl olacağına bakın. Telefondan bu kadar yardımcı olabiliyorum. Hemen hemen her konuyla ve problemle ilgili ideyapi bilgi bankasında ya da forumda gerekli dökümanlar var, açıklamalar var.

-Projenizde merdiveni kaldırmadan da bizim bilgisayarlarımızda rapor alınabiliyor. Ancak çok uzun sürüyor. Uzun sürmesinin nedeni, subasman perdelerinin grup perde olarak tanımlanması. Subasman ve bodrum çevre perdelerin grup perde olarak tanımlanmasına gerek yok. Subasman perdelerini grup perde tanımından çıkarın. Tekrar analiz yapın. Bu durumda raporunuz kısa bir sürede oluşturulacak.

- Merdiven yüksekliği kat yüksekliği ile uyumlu değil ve alt kol temele bağlanmıyor. Merdiven kolları da birbirine bağlanmamış görünüyor. Her kol 1 nolu basamaktan başlıyor.
1643211294917.png

-Projenizde merdiveni kaldırmadan da bizim bilgisayarlarımızda rapor alınabiliyor. Ancak çok uzun sürüyor. Uzun sürmesinin nedeni, subasman perdelerinin grup perde olarak tanımlanması. Subasman ve bodrum çevre perdelerin grup perde olarak tanımlanmasına gerek yok. Subasman perdelerini grup perde tanımından çıkarın. Tekrar analiz yapın. Bu durumda raporunuz kısa bir sürede oluşturulacak.

- Merdiven yüksekliği kat yüksekliği ile uyumlu değil ve alt kol temele bağlanmıyor. Merdiven kolları da birbirine bağlanmamış görünüyor. Her kol 1 nolu basamaktan başlıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 22775
perde konusunda söylediklerinizi deneyeceğim.
ancak merdiven ile de ilgili sorularım var. dosyadan merdiveni oluşturan rota çizgileri hala mevcut neden sürekli her kol 1 nolu basamak ile başlıyor onu anlayamadım.
bir de 1m subasman dolgusu olduğu için kolonlar 4m, merdiven 3m yükseklikte. bu durumda merdiveni temele nasıl bağlamak gerekir?

bir soru da eski özelleştirmiş olduğum klavye kısayollarını geri getirmek mümkün mü?

ancak merdiven ile de ilgili sorularım var. dosyadan merdiveni oluşturan rota çizgileri hala mevcut neden sürekli her kol 1 nolu basamak ile başlıyor onu anlayamadım.
Merdiven kollarına ait rotaların kollar birbirine bağlanacak şekilde oluşturulamamasından kaynaklanır. Örnek merdiven ve rotları inceleyebilirsiniz. Merdiven sahanlığını kat döşemesi olarak da tanımlanabilir.

bir de 1m subasman dolgusu olduğu için kolonlar 4m, merdiven 3m yükseklikte. bu durumda merdiveni temele nasıl bağlamak gerekir?
Merdivenin alt koluna uygun yükseklikte subasman perdesi tanımlanıp, merdiven bu subasman perdesine mesnetlenebilir. (Subasman perdesi altında da temel tanımlanmalıdır)

bir soru da eski özelleştirmiş olduğum klavye kısayollarını geri getirmek mümkün mü?
Bu işlem geri alınamıyor.

Ekli dosyalar

• örnek_merdiven.cde
    34.3 KB · Görüntüleme: 1
Geri