V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ideCAD ile Time History örneği

cassabotanic

Tanınmış Üye
Küçük bir Time History örneği hazırladım. Modelde iki ucu farklı kotlarda eğrisel kirişler mevcuttur . Sisteme X yönünde El Centro depremine ait düzeltilmiş ivme kayıtları uygulanmıştır. Aynı sistem sap2000 programına aktarılıp sonuçlar karşılaştırılmıştır. Bazı değerleri burada özet olarak veriyorum.

Modal analiz Periyotlar ideCAD Sap2000

1. mod 0.14879 0.14879
2. mod 0.14654 0.14654
3. mod 0.13285 0.13285

Time History Sonuçlar K3 kirişi maksimum M33 Momenti Sol uc ideCAD sap2000
10.9854 10.9854

Time History Sonuçlar K3 kirişi maksimum M33 Momenti Sağ uc ideCAD sap2000
12.6842 12.6842

Diğer sonuçlar da Tamamen aynı . Sizin de sonuçları kendiniz karşılaştırmanız için Hem ideCAD modelini Hem sap2000 modelini ekliyorum.

Sayın Cassabotanic

İyi bir çalışma olmuş. Ben de indirdim, sonuçlara baktım. Aldığım ekran görüntüleri :

Sayın Cassabotanic

İyi bir çalışma olup olmadığını bilemiyorum. Ben de cde dosyanızı indirdim, versiyon 6.0012 ile dosyayı açamadım, sonuçlara bakamadım. Aldığım ekran görüntüleri ise malesef yok :

Düşünebiliyormusunuz elinizde son versiyon bir proğram var ve cde dosyasını açamıyorsunuz.Paylaşamamak ne kadar zor birşey..

Sn. Bolvadinim;
Proje şu an beta test aşamasında olan ve yakında kullanılacak olan yeni versiyon ile yapılmıştır, o yüzden açamıyorsunuz. Ancak beklemek istemezseniz elinizdeki 6.0012 versiyonunda da aynı özellikler vardır, basit bir sistem girip aynı şekilde deneyebilirsiniz.

Bolvadinim:16hclbbp' Alıntı:
Sayın Cassabotanic

İyi bir çalışma olup olmadığını bilemiyorum. Ben de cde dosyanızı indirdim, versiyon 6.0012 ile dosyayı açamadım, sonuçlara bakamadım. Aldığım ekran görüntüleri ise malesef yok :

Düşünebiliyormusunuz elinizde son versiyon bir proğram var ve cde dosyasını açamıyorsunuz.Paylaşamamak ne kadar zor birşey..

Sayın Bolvadin sizin yorumlarınızı bekliyoruz. Beta kullanıcı olmanın normal kullanıcılara göre bazı avantajları oluyor doğal olarak. Programı test ediyorlar ve size hatasız ulaşmasını sağlıyorlar. Bir yerli program ismi lazım değil , beta kullanıcı mantığını geliştiremediği için hergün yeni bir versiyon çıkarıyor maşallah.
ideCAD in Son versiyonu indirin paylaşımın zevkini yaşayın.

grafik fonsiyonlarını göster seçeneğine nereden ulaşıyoruz ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Perspektif penceresinde sağ tuşa bas ,
çıkan menuden "3b Çerçeve" seç ,
sistemden elemanları seç ,
mouse seçili elemanlardan harhangi birinin uzerindeyken sağ tuşa bas ,
çıkan menuden "grafik fonksiyonlarını göster" seç

Geri