ideCAD Mimari 6.2005 güncelleme (19.07.2010)

Hakan Şahin

Administrator
Sayın Kullanıcılarımız,

Aşağıdaki linki kullanarak ideCAD Mimari 6.2005 programını indirebilirsiniz:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yapılan işlerin listesi
1.
Materyal editöründe isme göre sıralama olanağı
2. Arşivden materyal yüklerken çoklu seçim yapabilme
3. Kütüphane ayarları/yeni kütüphane klasöründe 3boyutlu yeni kütüphaneler
4. Korkuluk ayarlarında korkuluk adının yazılması
5. Giydirme cephe ile ilgili çeşitli düzenlemeler
6. Render-kuzey yönü ile ilgili düzenlemeler
7. Kapı pencere ayarlarında 3b kesit aktif ise kesitte dio çizgilerinin görünmesi
8. Programın obje edit vs komutlarında yavaşlaması ve kayıt sırasında proje boyutlarının normalden daha fazla büyümesi durumlarının giderilmesi
9. Merdiven tüm katlar seçilince programın kilitlenmemesi
10. Kütüphane objesinin olduğu bazı durumlarda kopyala-yapıştır yapılabilmesi
11. Çizgi tiplerinin düzgün görünmesi
12. Aksı seçip taşımak istendiğinde "Obje geometrisi hatalı" mesajının gelmemesi
13. 2D pencerede var olan kütüphanelerin görünmesi
14. Panel üzerinde kot tanımlanabilmesi
15. Program menüsünün her durumda görünür olması
16. Yeni dokular (textures)

İyi çalışmalar

En güncel sürümleri takip etmeye çalışıyorum ancak programda fazlasıyla hatalar mevcut örneğin obje koplayama yapamıyor ve program kendini kapatıyor. 5.511'i bıraktığıma pişman oldum olacağım..

Merhaba;
Programda fazlasıyla hatalar mevcut yazmışsınız;
Aşağıdaki linkte bahsi geçen kütüphanelerdeki göçme durumu haricindeki göçme durumlarını bize bildirirseniz sonraki güncellemeye dahil ederiz..
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Programda sadece kütüphane klonlama yaparken program kapanıyor. Bunun haricinde sıkıntı yaratan bir aksaklık göremedim..

Bende 6.055 versiyonunu çok uzun süre kullandım, fakat 6.2 versiyonlarında çok fazla yenilikler getirilmiş olması özellikle ide render konusunda ilerleme kaydetmeleri programı daha cazip hale getirdi.

Ayrıca 5 kullanıcıları nın kesinlikle v6 ya geçiş yapmalarını tavsiye ederim pişman olmayacaksınız.

Programda tabiki geliştirilmesi gereken şeyler var ama bu noktaya gelmelerindeki başarılarını göz ardı etmemek gerekir,

Renderda yapılan yenilikler için Ayrıca Tşk ederim, artık 3 boyutlu çalışmalar hazırlayıp güzel resimler hazırlayabiliyorum. Herkese iyi çalışmalar...

Programın gelmiş olduğu noktayı takdir ediyorum ancak proje çizerken olur olmaz yerlerde kendisini kapatmasın emeklerin boşa gitmesine sebep veriyor.
Az önce hazırlamış olduğum iki kesiti aynı pafta içerisinde kopyalama işlemi yapmak istedim ancak program kendini kapattı ve kesitlerde herhangi bir kütüphane objesi bulunmamaktaydı..

Kopyalama işleminde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım, eger var ise yetkili arkadaşlar tespit etmişlerdir illaki,
ayrıca v6 versiyonunda kayıt işlemi eskisi gibi uzun sürmüyor, Böle bir durumla tekrar karşılaşmak istemiyorsanız,
programın autosave'ni 5dk yapmanızı tavsiye ederim, en azından bu şekilde bir kapanma olursa, Autosave'den klasörünün
içinden yedeklenmiş dosyayı kullanarak kaldığınız yerden çok az bir kayıpla devam edebilirsiniz.

MMP":a6dm2yd6' Alıntı:
Az önce hazırlamış olduğum iki kesiti aynı pafta içerisinde kopyalama işlemi yapmak istedim ancak program kendini kapattı ve kesitlerde herhangi bir kütüphane objesi bulunmamaktaydı..
Merhaba,

Bu hatayla sürekli karşılaşıyorsanız ilgili projeyi ekler misiniz?

İyi çalışmalar

Geri