IDEcad Sorunu ? Acill

eXerminator

Yeni Üye
Selam, benim bir sorunum var inşaat mühendisliği okuyorum idecad gösteriliyor hocamız idecad structure 7 demo programını bize verdi ama programı yükledik kimsede bir sorun yok normal çiziyorlar ama benim programım 2. aşamadan sonra kapanıyor sildim yükledim yine kapanıyor ekran kartım driver son sürüm sürümü çıkmıyor yani artık yeniside yok , benden düşük bilgisayarlar kaldırıyor pc'den sorun değil yani sildim yükledim yine aynı program files i sildim yine aynı habire kapanıyor ekteki dosya gibi acil yardım yarına yetişmesi lazım ödevinn :(

Ekli dosyalar

• ses.jpg
    ses.jpg
    234.2 KB · Görüntüleme: 4,046
eXerminator":3b1qze0w' Alıntı:
Selam, benim bir sorunum var inşaat mühendisliği okuyorum idecad gösteriliyor hocamız idecad structure 7 demo programını bize verdi ama programı yükledik kimsede bir sorun yok normal çiziyorlar ama benim programım 2. aşamadan sonra kapanıyor sildim yükledim yine kapanıyor ekran kartım driver son sürüm sürümü çıkmıyor yani artık yeniside yok , benden düşük bilgisayarlar kaldırıyor pc'den sorun değil yani sildim yükledim yine aynı program files i sildim yine aynı habire kapanıyor ekteki dosya gibi acil yardım yarına yetişmesi lazım ödevinn :(

Sorun büyük olasılıkla ekran kartı ile alakalı gibi... Ekran kartı ile ilgili herhangi bir bilgi vermediğiniz için yorum yapamıyorum ama şu şekilde deneyebilirsiniz:

Programı çalıştırdıktan sonra proje açmadan önce, "Settings/Preferences diyalogunda bulunan "Use OpenGl hardware acceleration" seçeneğini iptal edin, programdan çıkın ve tekrar çalıştırın.

benim sorunum üstünde niye tartışıldıysa bu konu anlamadım...

bilgisayarım hp dv5 1041et artık driver çıkmıyor bu karta onu anlattım yukarıda hala program hata veriyor

işletim sistemi win7 prof. 32bit x86 yı yüklemiştim

eXerminator":3dqp1ch8' Alıntı:
benim sorunum üstünde niye tartışıldıysa bu konu anlamadım...

Diğer konu hem çözüme ulaştığı hem de bu başlıkla alakasız olduğu için o mesajlar silinmiştir.

eXerminator":3dqp1ch8' Alıntı:
bilgisayarım hp dv5 1041et artık driver çıkmıyor bu karta onu anlattım yukarıda hala program hata veriyor
işletim sistemi win7 prof. 32bit x86 yı yüklemiştim

Bilgisayınızın ürün bilgilerine baktım, ekran kartınızın modeli NVIDIA Geforce 9600M olarak görünüyor.

nvidia.com adresinden 9M serisi Windows 7 32 bit seçeneği ile 25 Mart 2013, 314.22 sürümünü indirip kurun.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ayrıca programı entegre kart seçeneği ile çalıştırmayın. (Program kısa-yolu üzerinde sağ klik yapınca ilgili seçenek görünecektir. Varsayılan kart, entegre kart olmaması gerekir. Seçenek çıkmıyorsa bu yazdığımı dikkate almayın.)

Sorunu çözemezseniz Bursa ofisimizden bizi arayın, uzaktan erişimle birlikte bakalım...

0 224 220 67 17

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    85.7 KB · Görüntüleme: 3,926
Geri