V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ideCAD Statik 6 (Ver 6.52) perspektif te işlemcinin %100

ideCAD Statik 6 (Ver 6.52) projemde sagda perspektif menüsünden
yapıyı incelerken işlemci %100 çalışıyor !
nedeni ne olabilir acaba ?

bu arada

pc'min donanım bilgisi

işlemci : i7 3.06ghz
bellek : 12 Gb
ekran kartı : Nvidia Geforce Gtx 480 1536 mb ram

* son sürücüler yüklüdür

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• işlemci.jpg
    işlemci.jpg
    386.1 KB · Görüntüleme: 4,985
Re: ideCAD Statik 6 (Ver 6.52) perspektif te işlemcinin %1

İşlemcinin %100 çalışması problem değildir, bir sorun/yavaşlık yaşıyor musunuz?

perspektif menüsünde ilk hareket ettirirken duraksıyor sonra düzeliyor ama daha sonra
yine aynı yerde hareket ettirken yine duraksıyor duraksamalar 10 sn kadar
buda kullanıcı bakımından beni etkiliyor

Bahsettiğiniz 10 sn duraksamalar normal değil, (özellikle ekran görüntüsünü eklediğiniz projede). Bilgisayarınızda donanımsal/driver/konfigürasyon ile alakalı bir problem olma olasılığı yüksek. Ekran kartı sürücülerinizi kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin. Arka planda çalışan programlar vs varsa kapatın. Çözüm bulamazsanız teknik servisimizle irtibata geçin, yardımcı olacaklardır.
Perspektif ekranında interaktif kamera sırasında işlemci kullanımının yükselmesi normaldir, ancak duraksamalar bir probleme işaret. Duraksamalar belli projelerde oluyorsa foruma projenizi ekleyin inceleyelim.

Aynı sorun bende de var. Sony vaio vpcf11m1e
i5 işlemci 4 gb belek geforce 1 gb ekran kartı..

dediğiniz gibi ekran kartının sürücüsünü güncel olmasına rağmen kaldırıp
yeniden kurdum ama sorun yine aynı şekilde devam ediyor.

ideCAD Statik 6 (Ver 6.2007) şu an çalıştığımdan daha fazla yoğunlukta projede böyle bir sorun olmuyor.

Benim Bilgisayırmdada aynı sorun var anormal bi yavaşlık var önceki versiyonda hiçbir sorunum yoktu ama 6.52 de yavaşlıktan çalışamıyorum donup kalıyor. bundan dolayı hala eski versiyon kullanıyorum.

6.52 versiyonunda bende aynı sorundan var bir başka konu başlığındada sorunumu belirttim baya bir ağırlaşma ve donma söz konusu yardımcı olursanız sevinirim.

Benim makinem AMD Athlon 61x2Duo 4200+ 2,21GHz Ekran kartım 512
Bu olaylar benim bilgisayarımda YOK
Sanırım dll çakışmalarınız var.
Ama hesaplarken biraz yavaşlama var.

merhaba ben 6.54 demo versiyonunu kullanıyorum iki boyutlu planı mouse ile hareket ettirdiğimde işlemci %100 oluyor bilgisayar markası asus n53j
donanım i7-740qm 1.73-2.93ghz
nvidia geforce gt 425m 1 gb 128 bit ddr3 shrader 5 directx 11 optimus ekran kartı
4 gb ram bulunmakta işlemci yüzde yüz oluyor hareket ettirmeyi bıraktığımda yeniden hareket ettirmek yada yakınlaşmak istediğimde donma lar oluyor 1 -2 saniyelik olsada kullanımı etkiliyor

sadaran:20vbe20f' Alıntı:
merhaba ben 6.54 demo versiyonunu kullanıyorum iki boyutlu planı mouse ile hareket ettirdiğimde işlemci %100 oluyor bilgisayar markası asus n53j
donanım i7-740qm 1.73-2.93ghz
nvidia geforce gt 425m 1 gb 128 bit ddr3 shrader 5 directx 11 optimus ekran kartı
4 gb ram bulunmakta işlemci yüzde yüz oluyor hareket ettirmeyi bıraktığımda yeniden hareket ettirmek yada yakınlaşmak istediğimde donma lar oluyor 1 -2 saniyelik olsada kullanımı etkiliyor

Merhaba,

Aşağıdaki linkte verilen yönergeleri uygulayın.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Problemin devam etmesi durumunda; ayarlar/Genel Ayarla diyalogunda bulunan seçenekleri deneyebilirsiniz. Ekteki resme göre deneme yapın.

1. Öncellikle yapmadıysanız eğer, nvidia.com adresinden ekran kartı sürücülerini güncelleyin.
2. Genel ayarlarda 3 boyutlu çizim modunu/3 boyutta ilkel objeleri göster ve 3B'de antialias özelliğini iptal edip deneyin.
3. Sorunuzuz devam ederse son olarak OpenGl donanım hızlandırıcısını iptal edip deneyin.

İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    56 KB · Görüntüleme: 3,986
Geri