V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ideCAD Statik V6.2 kullanıma sunulmuştur...

Hakan Şahin

Administrator
Sayın Kullanıcılarımız,

Aşağıdaki linki kullanarak ideCAD Statik V6.2 programını indirebilirsiniz:

Bu sürüm erişimden kaldırılmıştır. Daha yeni sürümler için
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
tıklayınız.

Olanakların listesi:

1. Aşamalı inşaat hesabı
-Kat kat beton dökümü ile yüksek yapılarda gerekli olan ölü yük düzeltmesinin yapılması ile gerçek moment zarflarının belirlenmesi
-Betonun elastisite modülünün zamana göre değişimini dikkate alabilme
-Üst katların yüklenmesi sonucu, zaman içinde alt katlarda oluşan sünme etkilerini dikkate alabilme
-Betonun zamana göre büzülmesini karakterize eden rötre etkilerini dikkate alabilme
-Yapının kaplama ve hareketli yüklerinin yüklenmesinin ardından, istenilen süre sonrası için aldığı durumunu sorgulayabilme
-Kat bazında değişen inşaat süreleri tanımlayabilme
2. Isı farkları hesabı
-T1 ve T2 olarak iki farklı ısı yükleme durumu tanımlanması
-Kat kat ve/veya eleman bazında değişen ısı farkları tanımlayabilme
3. Yük durumuna göre eleman bazında elastisite modülü veya atalet momentleri için azaltma faktörleri tanımlayabilme
4. Düşey yük çözümünü opsiyonel olarak rijit diyaframsız yapabilme.
5. Kolon ve panel donatıları tablosu
6. Bir elemanı tüm katlara seçebilme
7. Obje ayarlarında "sık kullanılanlar" tanımlayıp tek komut ile çağırabilme
8. Kütüphane elemanlarını yerleştirirken otomatik olarak alttaki elemanın (döşeme, arazi, diğer kütüphaneler, vb) üst kotunu alabilme.
9. Kazık temel objeleri için otomatik isimlendirme
10. Merdiven çizimlerinde katman düzeni
11. Farklı katlarda tanımlanan farklı beton sınıflarının performans analizi raporunda ayrıca listelenmesi

İyi çalışmalar...

Merhaba,

Demolar hazırlanmakta olup, en kısa sürede download sayfasına konulması planlanmaktadır.

İyi çalışmalar...

ben yeni büro açtığım için ve her konuda daha yeni olduğum için hangi programı sececeğime henüz karar veremedim.ide 6 nın cok iyi olduğunu ve sat4 cad in iyi olduğunu söylediler.2 de bana cok pahalı geldi yaa crack yoluna gideceğim yada 2. el alacağım.yardım edecek öneride bulunabilecek arkadaslar var mı acaba.

Merhaba,

Büroda faaliyet göstereceğinize göre kırık program kullanmanızı önermem...

1. Yasal olarak buna hakkınız yoktur. Dava edilebilirsiniz.
2. Hatalı çalışma durumları vardır.
3. Eski versiyondurlar. İçeriğinde özellikle son yönetmelik değişiklikleri yoktur.
4. Projenin vize vs denetleme işlerinde sorunlar yaşarsınız.
5. Programı güncelleme şansınız olmaz. Yenillikleri kullanamazsınız.
6. Diğer meslektaşlarınızla haksız rekabet etmiş olursunuz.

Proje işi yapacaksanız eğer, size uygun gelen programı satın almak zorundasınız. En uygun fiyatlandırma içinn programların satış departmanları ile görüşünüz. Önerim elbet ideCAD Statik V6.2 olacaktır...

Herkese öncelikle İyi Çalışmalar,

ACİL YARDIM İSTİYORUM!!!!!!

Bende İde 6 son versiyon yüklü. Başlarda sorun yoktu fakat geçen günlerde güncelleme gelmiş ve onu yükledim. Aynı gün yeni güncellenmiş ide versiyonunu kullandım fakat ilgisayarımı çok fazla bir şekilde yavaşlattı. Ayrıca kaydetmeme de izin vermiyor. Farklı kaydettiğimde de aynı sorunla karşılaşıyorum. ideCAD Statik 6 (Ver 6.2004) versiyonu yüklü bende. Ayrıca tek katlı bir çalışmada bile bende hata veriyor bunu nedenini soracaktım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :?

NOT: BANA GELEN UYARI MESAJI AYNEN ŞÖYLE!!!

Uyarı!
Bilgisayarınızdaki sanal bellek düşüktür. Son işleminiz başarıyla sonlanmadı. Projeniz hasar görmüş olabilir! Lütfen öteki programları kapatınız,bilgisayarınızın sanal belleğini arttırınız ve son işlemi iptal ediniz.

DOSYANIZ BU HALİYLE HASAR GÖRMÜŞ OLABİLECEĞİNDEN ORJİNAL DOSYANIZIN ÜZERİNE KAYIT ETMEYİNİZ . BAŞKA BİR DOSYA ADI VEREREK KAYDEDİNİZ.

META54":2me90wvt' Alıntı:
ACİL YARDIM İSTİYORUM!!!!!!

Aşağıdaki adımları dener misiniz?

1. Programı crtl+shift tuşu aynı anda basılı tutarak açın.
2. Statik şablonlardan birini kullanarak yeni bir proje açın. (Yeni Proje/Statik şablon ile başlat)
3. Proje/Aç tıklayın.
4. Yükleme diyalogunda bulunan aktif kalem ve renk ayarlarını uygula seçeğini işaretleyin ve ardından yavaş çalışan (kayıtta hata veren) projeyi yükleyin.

Sorunu çözemezseniz Bursa ofisten bizi arayın sesli iletişimle yardımcı olalım...

Hemen cevap yazdığınız için teşekkürler... :)

Fakat ne yazıkki yazdıklarınızı uyguladığım halde olmadı bu sefer de "PAYLAŞIM UYUMSUZLUĞU" hatası veriyor. Ben en iyisi sesli iletişime geçeyim.

Merhaba,

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunum ortadan kalktı.

Herkese iyi çalışmalar... :)

Geri