IdeCad'de çizilen projeyi 3dsmax'e Aktarmak?

Meakka

Yeni Üye
Merhaba idecad 7.019'da çizdiğim küçük bir projeyi 3dsMax'e aktaramıyorum.

3ds olarak kaydettiğimde 3dsmax'te açılmıyor. Materyal isimleri türkçe karakter boşluk yada şekil içermiyor.

Obj dosyası olarak attığımda Materyaller vesaire gayet düzgün geliyor ancak kapı-pencere bozuk geliyor.

DWG formatında atmak istersem düzgün geliyor ama Materyal ler olmuyor.

Benim istediğim çizdiğim proje ide'de göründüğü gibi görünsün, render'ı 3dsmax te alayım.

Merhaba

Meakka":3hetcaux' Alıntı:
Merhaba idecad 7.019'da çizdiğim küçük bir projeyi 3dsMax'e aktaramıyorum.
3ds olarak kaydettiğimde 3dsmax'te açılmıyor. Materyal isimleri türkçe karakter boşluk yada şekil içermiyor.
3DSMax de 3DS dosya formatını open komutu ile açamazsınız , File menüsündeki Import komutu ile 3DS dosyaları import etmeniz gerekir.
Göderdiğiniz 3DS dosyada sorun yok Max içerisine import edilebiliyor.

Obj dosyası olarak attığımda Materyaller vesaire gayet düzgün geliyor ancak kapı-pencere bozuk geliyor.
Bahsettiğiniz sorunu notlarımıza aldık.

DWG formatında atmak istersem düzgün geliyor ama Materyal ler olmuyor.
DWG formatın materyel bilgisi içermez.

Benim istediğim çizdiğim proje ide'de göründüğü gibi görünsün, render'ı 3dsmax te alayım.
3DS Max de modellediğiniz bir objeyi , 3DS Export edip tekrar Max içerisine Import etseniz bile projeniz veri kaybına uğrar.
ideCAD Mimari modelini ,3DS export ederek 3DS Max içerisine import ettiğinizde , materyeller ve Obje normallerine ilişkin düzenlemeler yapmanız gerekmektedir.
Bu düzenlemeleri yapmak orta düzey 3DS max bilgisi gerektirir.

Tavsiyem projenizin renderlarını ideCAD Mimari içerisinde alın , Az uğraşla kaliteli renderlar alabilirsiniz.

Geri