V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

import problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alisenay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Selamlar;

.dwg formatinda bi dosyayi,ide de olusturdugum 2B pencereye import esnasinda program her seferinde kendisini kapatiyor.Sorunun cozumu konusunda yardimci olabilirmisiniz?

Iyi calismalar

alisenay":1dedqq5y' Alıntı:
Selamlar;

.dwg formatinda bi dosyayi,ide de olusturdugum 2B pencereye import esnasinda program her seferinde kendisini kapatiyor.Sorunun cozumu konusunda yardimci olabilirmisiniz?

Iyi calismalar

Merhaba

Autocad ortamında PURGE komutunu kullanabilirsiniz. Gereksiz objeleri temizlemiş olursunuz
DWG çizimi çok büyükse her çizim planını ayırdıktan sonra Import etmeyi deniyebilirsiniz.
DWG dosyayı eklerseniz sorunun neden kaynaklandığını tespit edebiliriz.

Kullandığınız ideCAD versiyonunuda yazarmısınız.
İyi çalışmalar.

Selam;

Bahsettiğiniz seyi denedim ama basaramadım.Bu arada bu sitede dwg uzantılı dosya eklenti yapılamıyor.dxf in de boyutu çok büyük oldugu için yüklemiyor.anlıcaanız dsyayı geönderme şansım kalmad.
Son olarak dwg yi dxf e çevirip impport etmeye çalıştım,etti fakat belli başlı çizgiler silinmişti yani aksların büyük bi kısmı ve kolon kiriş gibi elemanların bazıları.çok güvenilir bişey çıkmadı ortaya yani.

Dosya boyutu büyükse rapidshare vb bir paylaşım sitelerinden birine yükleyebilirsiniz. Ya da dosyayı sıkıştırılmış olarak destek@ideyapi.com.tr adresine mail aracılıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Hakan bey;

dxf formatına çevirip scale ayarlamalarını yaptıktan sonra sorun kalmadı.Öyle görünüyorki bundan sonraki import işlemlerini dxf olarak yapıcam.

teşekkür ederim ilginize.

Selamlar.

alisenay":3ga8i2ie' Alıntı:
dxf formatına çevirip scale ayarlamalarını yaptıktan sonra sorun kalmadı.Öyle görünüyorki bundan sonraki import işlemlerini dxf olarak yapıcam.

DXf kullanmak sizin tercihinz ancak böyle bir zorunluluk yok. Import edememinizin nedenini tam anlayabilmemiz için dwg dosyasını bize ulaştırmanız faydalı olabilicektir.

İyi çalışmalar...

Merhaba,

Dosya ulaştı. İncelenecek. Duruma göre size bilgi vereceğiz.

Teşekkürler, iyi çalışmalar..

Geri