Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

istinat duvarı devrilme güvenliği

Merhabalar . Projede istinat duvarı komşu parsele sıfır olduğu için arka pabuç yapamıyorum ters L yapmak zorundayım. Fakat bu sefer devrilme güvenliği problemi alıyorum sizce ne yapmalıyım öneriniz nedir.
Ek olarak uzun perdenin üst kısmında 3 m ayrık nizam parsel bulunmaktadır. sürsaj yükü girmelimiyim yoksa girmemelimiyim.
Mevcuttaki ebatlar bana biraz ekonomik değilmiş gibi geliyor sizcede öylemi yardımcı olursanız çok sevinirim.
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Boyutlar küçük kalmış. Hele l tipi bir duvar için küçük. Temel kalınlığını bu derece artırmak yerine temel uzunluğunu artırmak devrilme açısından daha pozitif bir karardır. Zaten hesap yapmadan çok genel olarak duvar yüksekliğinin en az yarısı kadar temel uzunluğu olması çözüm için ön bilgidir. Ama bir de l tipi yapıyorsanız bu uzunluk doğal olarak daha da artacaktır.

ist1 duvarı için resimdeki gibi boyutlarla diğer resimdeki gibi sonuçlar elde ediliyor. Ayrık nizam ise ve bitişiğinde bina yoksa sürşarj girilmeyebilir. (Özellikle trafik akışı veya kamyon gibi araç vs giriş ve parkları göz önünde bulundurulmalıdır)

1727174822431.png

1727174787975.pngNYILMAZ

Geri