Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Kütle perde genişlikler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mimsta
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mimsta

Etkin Üye
Merhaba,
Ekte cizimini paylastigim kutlenin altinda 2 mt yuksekliginde temel olacak
Sag sol perde eni 90 cm
Sol perde icinde bir bosluk olcak 100x200
Arka perde 290 cm
Kutle yuksekligi 400 cm
Bu kutlenin uzerine titresimli bi makina yerleştirilecek
Sormak istedigim programda bu perdeler nasil tanimlanabilir, bu genisliklerde tanimlamak dogru mu, donati detaylandirmasi bu genişliğe gore programda nasil sonuclanir

**betona gelecek yük yaklaşık 190 ton

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    17 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.png
    2.png
    5.4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Projeniz TBDY 2018 kapsamında olmayabilir. Projenizin kapsamı ile ilgili farklı bir yönetmelik veya tasarım koşulları varsa incelemeniz uygun olur.
1705319074910.png

Merhaba
Ekteki sekilde modelledim kafa kisimlar kolon devami perde, sormak istedigim oklarla gosterdigim kismi 4 mt yuksekliginde radye doseme gibi modellenebilinir mi, temel ustu temel ve bu kisimda guclendirilmis etriyeli sehpa kullanmak mumkun mu programda
Bu kisim denge kutlesi oldugundan 4 mt yuksekligi mevcut normal doseme gibi tanimlamak dogru olmaz diye düşündüm
M2 yaklasik 3 ton ilave yuk gelecek makinadan dolayi bunu ber elemana kolona veya perdeye mi girmeliyim
Yorumlariniz icin teşekkürler

Ekli dosyalar

• 3D.png
    3D.png
    288.6 KB · Görüntüleme: 23
  • 3D-2.png
    3D-2.png
    31.7 KB · Görüntüleme: 25
Titreşimli makine temelleri özel uzmanlık gerektirir. Özellikle makinenin ağırlığı 2.5 tondan fazla ise dinamik analiz yapmak gerekir ki buradaki yük çok çok daha fazla. Bu tarz bir işi idecad de modelleyip üzerine statik yükler vererek çözemezsiniz. İlerde başınıza iş açarsınız. Daha önce bu tarz işler yapmış birisi olarak söylüyorum bilmediğiniz işi yapmayın.

Geri