Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Kısa kolon

İncelediğim projede S1-2-3-4-5-9-14 kolonlarını kısa kolon olarak işaretlendiğinde kolonlarda kesme güvenliği hatası alınıyor, işaretlenmediği durumda hata alınmıyor. Ancak iki durumda ln uzunluklarını program aynı hesaplıyor. İki durum arasında hesap farkı nedir tam anlayamadım. Hangi seçenek modelleme açısından daha doğru olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Uyarılarınız için teşekkür ederim. Eksik gördüğünüz durumda beni de eleştirebilirsiniz buna itirazım asla olmaz fakat model bana ait değil ben sadece incelerken aklıma takılan kısa kolon hesabını anlayamadığımdan sizlere sormak istedim. Yeni yönetmelikte bunun yapılamayacağını biliyorum yine de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Daha meslekte yeni bir mühendis olarak her türlü uyarı ve eleştiriyi dikkate almaya her gün biraz daha fazla öğrenerek mühendisliğin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorum. Sorduğumuz her soruda yardımcı olmaya çalışan meslek büyüklerimize de tekrar teşekkür ediyorum. herkese iyi çalışmalar.

Geri