Kalınlığa Göre Kutu Profil Seçimi veya Profil Ekleme-Tanımlama

EFE

Yeni Üye
Dikdörtgen ve kare kutu profillerimiz içerisinde 2,5 mm. ve daha düşük kalınlıklı profiller yok. Genelde piyasada da bu kalınlık grubuna ait profiller var. Bu kalınlıktaki profilleri ekleyebilir miyiz veya tanımlayabilir miyiz. Acil olduğu için araştırma da yapamadım.Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar...

Paylaşmış olduğum linkte kesit ekleme adımları bulunmaktadır. Kesit eklerken faydalanabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Nihan Hanım bi sorum olacak. Çelik çatıyı betonarme çerçeveye modellediğimizde oluşturduğum makaslardan betonarme çerçeveye moment aktaramıyorum. moment aktar seçeneği ile makas seçilmiyor. Sisteme kiriş tanımlamadan yük aktarımının yapıldığından nasıl emin olabiliriz. Ayrıca Makas ile betonarme kolon arasına mesnet birleşimi tanımladım fakat birleşim modelde oluşmasına rağmez analize bir etkisi olmadı. Amacım göreli kat ötelemesinde betonarme çerçevenin stabilizasyonunu makaslar aracılığı ile mümkün kılmak.

Nihan Hanım bi sorum olacak. Çelik çatıyı betonarme çerçeveye modellediğimizde oluşturduğum makaslardan betonarme çerçeveye moment aktaramıyorum. moment aktar seçeneği ile makas seçilmiyor. Sisteme kiriş tanımlamadan yük aktarımının yapıldığından nasıl emin olabiliriz. Ayrıca Makas ile betonarme kolon arasına mesnet birleşimi tanımladım fakat birleşim modelde oluşmasına rağmez analize bir etkisi olmadı. Amacım göreli kat ötelemesinde betonarme çerçevenin stabilizasyonunu makaslar aracılığı ile mümkün kılmak.
Projenizi ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri