Kapı Pencere sık kullanılanlar sorunu

ahsenturan

Yeni Üye
Merhabalar 10.14 versiyonuna geçtik. Tam rayına oturmadı program. Kapı ve pencerelerde sık kullanılanlar kütüphanesi oluşturuyoruz ama kullanmaya kalktığımızda program kendini kapatıyor. Bu problem genel midir yoksa bize özel midir? Çözümü nedir? iyi çalışmalar....

Merhabalar,
Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Durum notlarımız arasında yer almaktadır.
İyi çalışmalar..

selamlar
İdecad odt. de yeni bir pencere tanımlamak istiyorum.
Bunun içim youtube da eğitim videonuzu izledim. İlk olarak yapılacak olan ayarlardan dio genişliği ve yüksekliğini ayarlamak olduğunu gördüm. Sizin videonuzda siz gayet güzel bir şekilde genişlik için x e tıklayıp değeri yazdınız ve enter tuşuna basarak genişliği sabitlediniz. Daha sonra Ayarlardan dia yüksekliğini seçip klavyeden z ye basarak yükseklik değeri verdiniz ve sabitlediniz. Çok güzel ben de aynısını yapmak istediğimde genişliği veriyorum. Ok 1. 8 dedim entere bastım. Genişliği oldu. Ancak yüksekliğe geldiğimde daha önce vermiş olduğum genişliğin kaybolduğunu ve genişliğin oynayıp durduğunu gördüm yani sabitliyemiyorum. Yükseklikten sonra tekrar genişliğe geldiğimde bu sefer yükseklik değeri defoult haline geliyor. Atladığım bir şey mi var. Sabit olarak kalmıyor

ÜÇÜNCÜSÜ
yeni profil oluşturduk.kaydedip çıkıyoruz. Odt na sayfada kasayı seçip özelliklerini tıklıyoruz. profil seç dediğimizde sadece rakamlar geliyor benim tanımladığım veya isimle başlayan hiç bir profil yok

dördüncüsü
Şimdi kontrol ettim acaba rakamlarımı alıyor sadece diye yok sadece daha önce yüklü olanları alıyor

beşincisi
ayıracı kasanın içine taşımada da problem sizin yaptığınız gibi yakalamıyor.ızgara kilitlenmeyi kapatırsak(bu arada büyütünce ızgara kilitlenmesi çalışıyormuş) rasgele taşıyor

Altıncısı
Yaptığım her şey boşmuş.kaydediyorum.fakat programda göremiyorum. odt programını açtığımda görüyorum.ama çağıramıyorum

yedincisi
dedim kolay olsun.Sizin hazır pencerelerinizden p10 nu dio klasörünün içine getirdim. odt de açtım. ortaki ayıraçları kaldırdım.iki kanadında sonra cam olarak tanımladım. farklı kaydettim. ismini odt uygulamasında aç dediğimde görüyorum. Fakat ide mimaride yok nasıl oluyor anlayamadım

Merhabalar,

Sorduğunuz tüm sorular ideCAD Odt ile kapı pencere oluşturmakla ilgili olduğu için, bunları tek bir başlık altında toplayıp yazarsanız, çözümler daha hızlı olur.
Ayrıca, bu şekilde biriken detay sorularınızda telefonla uzaktan erişimle de destek alabilirsiniz. Yaşadığınız problemleri, projenizi görüp çözüme ulaştırmak daha sağlıklı olacaktır.

Geri