KASET DÖŞEME TİPİK KİRİŞ TANIMLAMASI HATASI

WEST

Üye
Kaset döşeme tipik kiriş SORUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZÜME ULAŞTIRAMADIM.PROJE EKTE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Ekli dosyalar

• 1111111111111111111111111111.cde
    121.3 KB · Görüntüleme: 23
SORUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZÜME ULAŞTIRAMADIM.PROJE EKTE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
Önerilerim;
--geometri kontrolündeki hataları düzeltin,
--temel katında döşeme olmadığı için kat olarak girmeyin,
--r seçiminizi sihirbazdan giderek her iki yönde a11 seçin,
--Merdivenler mesnetlenmemiş,
--merdivenin altına temel yapın,
--eklediğim kalıp planındaki gibi kolon ilavesi yapın,
--ekte kalıp planında gösterdiğim kirişlerin yükseklikleri artırılmalı, diğerleri de kurtarmazsa artırılabilir,
--temel kirişlerinde saplama yapmayın,
--1. kat tavanında duvar yüklerini kaldırabilir döşeme yüklerini azaltabilirsiniz,

Ekli dosyalar

• KALIP PL.png
    KALIP PL.png
    40 KB · Görüntüleme: 67
Önerilerim;
--geometri kontrolündeki hataları düzeltin,
--temel katında döşeme olmadığı için kat olarak girmeyin,
--r seçiminizi sihirbazdan giderek her iki yönde a11 seçin,
--Merdivenler mesnetlenmemiş,
--merdivenin altına temel yapın,
--eklediğim kalıp planındaki gibi kolon ilavesi yapın,
--ekte kalıp planında gösterdiğim kirişlerin yükseklikleri artırılmalı, diğerleri de kurtarmazsa artırılabilir,
--temel kirişlerinde saplama yapmayın,
--1. kat tavanında duvar yüklerini kaldırabilir döşeme yüklerini azaltabilirsiniz,
Birinci öneriniz geometri kontrolünde kaset döşeme hatasını çözemedim asıl sorunum
2.önerinizi dediğiniz gibi yapacağım ayrı kat girmeyeceğim
3.öneriniz içinse analiz yapmadım henüz ayarları yapılmadığı için öyle
4.öneriniz için ise yapı sahibi iç taraflarda kolon istemiyor zorunlu kalmazsak diye analiz yaptıktan sonra sonuçları inceleyeceğim 1.katta kirişlerde duvar yüklerini kaldırıp hareketli yük tanımlaması yapacağım temel kirişlerinde saplama yapmayayım peki ama nasıl bir temel tasarımı önerirsiniz teşekkür ederim birde analiz sihirbazında kesme güvenliği ve basit konsol döşemeleri dikkate al seçeneği işaretlenmesi kesinlikle gerekiyor mu

Birinci öneriniz geometri kontrolünde kaset döşeme hatasını çözemedim asıl sorunum
--kaset döşemede kaset boşluklarını aynı hizaya getirip, x yönünde yandaki kaset döşeme ile mütemadi olacak şekilde hesap tipik diş belirleyin,
--1. kat tavanında k26-k29, k3-k8, k35-k36 ile
--zemin katta k32-k33, k3-k4 kirişlerini birleştirin bu durumda bina ortasında konsol olarak k26 kirişine çok fazla yük biniyor, (bina içinde konsol çözüm yapılmaması gerekir. modellemenizi gözden geçirin.)
--hesap yaptırılınca kolon kiriş kesme, kiriş-döşeme sehim, kolon pursantaj hataları var.
nasıl bir temel tasarımı önerirsiniz
--5 aksındaki temeli kaldırıp, s17-s06, s20-s06 birleştirebilirsiniz,
birde analiz sihirbazında kesme güvenliği ve basit konsol döşemeleri dikkate al seçeneği işaretlenmesi kesinlikle gerekiyor mu
bu seçeneği işaretlemenize gerek yok. konu ile ilgili analiz ayarlarında iken f1 tuşuna basıp bilgi alabilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver bey öncelikle ilgiliniz ve alakanız için çok teşekkür ederim.Yapı içerisine kolon koymadan çözümleme yapmaya çalışıyorum.Projeyi belli bir yere getirdim temelde ve kirişlerde söylediğiniz talimatları uyguladım aldığım analizde problem göstermiyor.projeyi ekliyorum kontrol ederseniz varsa yanlışım söylerseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• 1111111111111111111111111111.cde
    2.5 MB · Görüntüleme: 5
Ünver bey örnek amaçlı düzenleyip yüklediğiniz planda küçük açılı obje hatası veriyor düğüm noktalarını düzenledim çözüme ulaşamadım rica etsem kontrol ederseniz çok sevinirim.

tk11 mütemadi temeli silin, yukarıdaki dik ikonu aktif hale getirip tekrar girin, düzeliyor.
Ünver bey dediğinizi yaptım geometri kontrolünden hata kalkıyor fakat yine analizde düğüm noktası hatası vermeye devam ediyor.Geometri kontrolü yapın diyor geometri kontrolüne giriyorum hata gözükmüyor düğüm noktalarını değiştiriyorum devam ediyor hata

Geri