Kaset Döşeme Diş Yüksekliği

Merhaba. Üzerinde çalıştığım projede açıklığı 14.50m olan döşemelerim var ben bu döşemeleri 20 cm kalınlığında yerleştiriyorum kaset döşeme olarak tanımlarken diş yüksekliğini 50 cm seçiyorum. Ama geometri kontrolünde diş yüksekliği sağlanamıyor hatası veriyor. TS 500 11.3.2 ye göre serbest açıklığa oranın sürekli döşemelerde 1/25 olduğu söyleniyor buna göre benim diş yüksekliğimin 58 cm olması gerekiyor ama aynı maddede diş yüksekliğinin plak ile birlikte yüksekliğin olması gereken değerinden bahsediliyor yani benim plak+diş yüksekliği 70 cm olması gereken 58 cm ben bu değeri sağlamış oluyorum bu durumda geometri hatasına dikkate almalı mıyım yoksa yanlış düşündüğüm bir yer mi var ? Teşekkürler.

Kaset döşemedeki dişlerin toplam yüksekliğini 70cm istiyorsanız 70 cm olarak girin.
Yani kaset ayarlarında diş yüksekliği H kısmına 70 olarak girdiğim zaman bu yükseklik plak ile beraber olan yükseklik mi ? Mesela plak 15 cm diş yüksekliğinede 60 cm girdim o zaman diş yüksekliği 45 cm mi oluyor?

Yani kaset ayarlarında diş yüksekliği H kısmına 70 olarak girdiğim zaman bu yükseklik plak ile beraber olan yükseklik mi ? Mesela plak 15 cm diş yüksekliğinede 60 cm girdim o zaman diş yüksekliği 45 cm mi oluyor?
bu soruları sorarken harcadığınız zamanı, yazdıklarınızı 4 kolonlu basit bir sistemde deneyerek de öğrenebilirsiniz. Ya da ilgili bölümde F1 tuşuna ( hemen hemen tüm programlarda ortak yardim tuşu ) basarak yardim menüsünü kullanabilirsiniz.

Geri