V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

kaset döşeme

saridurmus

Kıdemli Üye
asmolen dişemeli yapılarda tek yönlü asmolen döşeme yerine açıklık büyük olduğu için çift yönlü asmolen döşeme için kaset olarak yaptığımda döşeme kalınlığı yetersiz oluyor. örneğin 5.5 m uzunluğundaki bir döşemede bile kesit yetersiz diyor. döşeme kalımlığını 10 cm çıkarttığımızda bile kesit yetersiz diyor. nedeni nedir acaba?

saridurmus":3gnk9pbz' Alıntı:
asmolen dişemeli yapılarda tek yönlü asmolen döşeme yerine açıklık büyük olduğu için çift yönlü asmolen döşeme için kaset olarak yaptığımda döşeme kalınlığı yetersiz oluyor. örneğin 5.5 m uzunluğundaki bir döşemede bile kesit yetersiz diyor. döşeme kalımlığını 10 cm çıkarttığımızda bile kesit yetersiz diyor. nedeni nedir acaba?

Merhaba,

şu an için normal bir durum, pogram diğer istikamette iki diş arasındaki mesafeye bakıyor. Ya bu mesajı program hata vermesine karşın dikkate almayacaksınız ya da tek yönde nervür tanımlayıp enine dişi kendiniz tanımlayacaksınız...

Kolay gelsin...

selamlar,
bende tek yönlü nervür olarak analiz yapıyorum. Belki gözden kaçmıştır diye yazdım. Teşekkürler..

saridurmus":29nvn4sw' Alıntı:

Yeni çıkacak versiyonda nervürlerinizi böyle girebileceksiniz. Program uygun şekilde davranacak...

tek yönde nervür tanımlayıp enine dişi kendimiz nasıl tanımlayabiliriz?

bir de ben 6.0053 te böyle bi sorun görmedim bu verisyonda yok değil mi?

teşekkürler

tek yönlü nervürü girip hesabı yapıyorsunuz ve o döşemedeki enine nernür kirişini ise çizimde aynı donatı ile tamamlıyorsunuz. aynı v6.0053 tede bu işlemi yapıyorsunuz kolay gelsin.

hakan bey enine diş i kaset olarak girdiğimizde döşeme kesiti yetersiz geliyor. 6.0053 te en azından böyle.

evet baktım döşemede enine dişi kaset döşeme olarak belirttiğimizde hata mesajı vermiyor. Bu konu düzelmiş. teşekkürler.

Geri