Kaset döşemede plak kalınlığı

Merhaba,

TS500 de kaset döşemede uygulanacak kurallar nervür döşemeler ile aynı olduğu belirtilmiştir. İlgili maddelerin altını çizdim.

Ekli dosyalar

• kaset döşeme ts500.png
    kaset döşeme ts500.png
    146.7 KB · Görüntüleme: 4,604
serbest açıklıkları 70 cm geçmiyecek şekilde düzenlenmiş ise dişli döşeme olarak adlandırılıcağı söyleniyor ilgili maddede. Benim diş aralıklarım 100 cm bu yüzden dişli döşeme sınıfına girmemesi gerekmez mi?

yunussacikk":2g4tlud4' Alıntı:
serbest açıklıkları 70 cm geçmiyecek şekilde düzenlenmiş ise dişli döşeme olarak adlandırılıcağı söyleniyor ilgili maddede. Benim diş aralıklarım 100 cm bu yüzden dişli döşeme sınıfına girmemesi gerekmez mi?

İlgili yönetmelik maddelerinde , bir döşemenin dişli döşeme sayılabilmesi için gerekli kurallar belirlenmiş. Eğer bu kurallara uyulmuyorsa, döşemeler için TS500 madde 11.2 ve 11.4 ile TBDY2018 , kirişler için TS500 madde 7.3 ve TBDY2018 geçerlidir. Bu kurallara uyularak her türlü kiriş plak sistem yapılabilir.

Dişli döşemenin sınırları TS500 de gösterdiğim şekilde belirtilmiş. Eğer nervür veya kaset döşeme tanımlayacaksanız bu kurallara uymak zorundasınız.
Raporlarda bu kurallar kontrol edilmektedir.
Döşemeniz diş aralıklarından dolayı dişli döşeme olmamalı şeklinde düşünceniz varsa
Tali kirişler ile model oluşturun aralarına plak döşeme tanımlayın. Bu durumda her döşeme parçası ve kiriş için ayrı ayrı kontrolleri yapılır.

sanayi yapılarında standart kaset ebatlarımız 100/100/50. bu ölçüleri tali kirişlerle tek tek girmek çok uğraştırıcı. bu durum için bir özellik getirmeyi düşünüyor musunuz @Yasin TEZEL

Geri