V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

kat kopyala

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gürkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
S.A. hayırlı çalışmalar
projemde kat kopyalıyorum fakat kolonlar kopyalanmıyor . katmanları inceledim bir sorun yok gibi görünüyor . yardımcı olursanız sevinirim .projeyi gönderiyorum

Merhaba,

Yeni açılan katların varsayılan ayarında kolon katmanı kapalı olarak kalmış.

1. Katları açın.
2. Herhangi boş bir kata geçin.
3. Katman ayarlarına girin. Orada "Tüm Çizimlere uygula" satırını işaretleyin.
4. Kolon katmanını açın.
5. Katı kopyalayacağınız kata geçin ve kopyalama yapın.
----

Ayrıca, projenizde dilatasyon olduğunu fark ettim. 5 versiyonunda aynı proje dosyası içerisinde dilatasyonlu yapıları birlikte çözemezsiniz. Her bir dilatasyonu ayrı projeler olarak çözmelisiniz.

İyi çalışmalar...

bu projeyi bdenemek amacı ile çözmüştüm projenini herhangi bir tarafında sorun vermedi. sorun olur mu

Bu proje ile alakalı projede bazı döşemeleri kolon boyunun yarısına indirmem gerekiyor ve en üst katta kolon üst kotlarından yarısı kadar düşük kot tanımlamam gerekiyor.Bu sorun olur mu ?

gürkan":18ts8od6' Alıntı:
bu projeyi bdenemek amacı ile çözmüştüm projenini herhangi bir tarafında sorun vermedi. sorun olur mu

Deprem tesirleri her bir dilatasyon için ayrı ayrı hesaplanıp kendi rijit diyaframlarına etki ettirilmesi gerekir. Projeyi yanlış çözmüş (modellemiş) olursunuz... (5 versiyonu için)

gürkan":18ts8od6' Alıntı:
Bu proje ile alakalı projede bazı döşemeleri kolon boyunun yarısına indirmem gerekiyor ve en üst katta kolon üst kotlarından yarısı kadar düşük kot tanımlamam gerekiyor.Bu sorun olur mu ?

Hayır olmaz ... Kotu farklı olan döşeme kütlesini ayrı bir kat olarak tanımlayın. O katın hizasına denk düşen ve o kata bağımlı olmayan(o katı pas geçen) kolonları seçip, "üstü serbest kolon" olarak tanımlayın.

Geri