V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Katlarda 2 yöndeki toplam rijitliği nasıl görebilirim

Apocalpyse

Etkin Üye
Merhabalar,

Ben yapıda x ve y yönlerindeki toplam rijitlikleri nasıl görebileceğimi öğrenmek için ne yapmam gerekiyor onu sormak istiyordum

mesela katta tüm kolonları x yönünde tanımlarsanız x yönünde rijitlik y yönüne göre daha fazla olur. Bunu engellemek için mümkün olduğunca 2 yönde dağıtıyorum ama çok karmaşık yapılarda bana değerler lazım ki bakim

x yönünde rijitlik 1000 y yönünde 800 ise 1 kaç tane kolonun yönünü değiştirip dengeleme yapabileyim

neyse sorumu anladınız sanırım hangi menuden bunu inceleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Teşekkürler
iyi çalışmalar

Merhaba,

Programda istediğiniz şekilde bir bilgi verilmemektedir.

Bildiğiniz üzere kütle ve rijitlik merkezlerini planda gösteriyoruz. Ayrıca kat parametreleri ve raporlarda kütle, rijitlik ve ağırlık merkezleri, koordinat değerleri olarak verilmektedir. Bu bilgiler dengeleme değerlendirmesi için yeterli değil midir?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    53.5 KB · Görüntüleme: 2,144
Merhaba Hakan bey,

Bu bilgiler yeterlimidir? Evet ama soruma çözüm için yeterli olacakmıdır? Hayır. Kattaki toplam x ve y yönündeki rijitlikleri görsek daha iyi olmazmı?
Idecad den bunu isteyebilirmiyiz çok büyük bir sorun olacağını sanmıyorum işimizi kolaylaştırmak için daha iyi olur

Teşekkürler

Apocalpyse":iszfjvoz' Alıntı:
Merhaba Hakan bey,

Bu bilgiler yeterlimidir? Evet ama soruma çözüm için yeterli olacakmıdır? Hayır. Kattaki toplam x ve y yönündeki rijitlikleri görsek daha iyi olmazmı?
Idecad den bunu isteyebilirmiyiz çok büyük bir sorun olacağını sanmıyorum işimizi kolaylaştırmak için daha iyi olur

Teşekkürler

istediğinizi not ediyorum, teşekkürler, iyi çalışmalar ...

Geri