Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

kesme güvenliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan GÜMÜŞ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
merhaba perdedeki kesme güvenliği hatasını bir türlü çözemedim yardımcı olur musunuz acaba

Ekli dosyalar

• 1.cde
    1.cde
    17.3 MB · Görüntüleme: 25
Merhaba;

Perde kalınlığınızı arttırmanız gerekiyor 35-40cm kalınlık yeterli olabilir, kesme sorununu sizin projenizde donatıyla aşamazsınız çünkü Ve değeriniz Vmax tan büyük çıkmış. Bu da betonarme kesit yetersiz demek oluyor.
Ayrıca öneri olarak perde gövde etriyelerini Ø12 den daha ince demir seçmeyin, bu önerim tüm projeler için geçerlidir.

Saygılarımla.

Merhaba;

Perde kalınlığınızı arttırmanız gerekiyor 35-40cm kalınlık yeterli olabilir, kesme sorununu sizin projenizde donatıyla aşamazsınız çünkü Ve değeriniz Vmax tan büyük çıkmış. Bu da betonarme kesit yetersiz demek oluyor.
Ayrıca öneri olarak perde gövde etriyelerini Ø12 den daha ince demir seçmeyin, bu önerim tüm projeler için geçerlidir.

Saygılarımla.
anladım teşekkür ederim peki başlık ve gövde etriyesi hangi aralıklarda olmalı sizce

TABİKİ HESAP ESAS OLMAKLA BİRLİKTE BEN ETRİYELERİ 10-20CM ARALIĞINDA OLACAK ŞEKİLDE SEÇİYORUM, DAHA SIK YADA DAHA ARALIKLI SEÇMEMEYE ÇALIŞIYORUM. ONA GÖRE ÇAP VE KESİT DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.

Geri