Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

kiriş açılımları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemde 2.kat kriş açılımı yapınca program atıyor çizim alamıyorum yardımcı olur musunuz bu arada kaçkere proje attım geri dönüş olmadı yardım almak için

Ekli dosyalar

• 234.cde
    234.cde
    11.4 MB · Görüntüleme: 8
projemde 2.kat kriş açılımı yapınca program atıyor çizim alamıyorum yardımcı olur musunuz
Resimde işaretli olan kısımlarda küçük kiriş parçaları var. (K94-K97) Kiriş parçalarını silip analiz edin. Kiriş açılımı alınacaktır.
1696944326662.png

bu arada kaçkere proje attım geri dönüş olmadı yardım almak için
10 versiyonu lisanslı kullanıcılarımız için teknik servis destek merkezinden veriliyor. Forumda kayıtlı mail adresinizden destek merkezine gelen en son mesaj 26 Ağustos 2022 tarihinde.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bazı notlar;

-Eklediğiniz modelde K103-104-106-144 K100-109-142-163 vb kirişlerde, çok küçük açılar sebebiyle kirişlerin bakış yönü değişiyor. ( Bu durumda genel olarak hassasiyet gösterilmeden oluşturulan ve mimari çizimlerin altlık olarak kullanılmasından kaynaklanır.)
"Obje yönü belirle" komutu ile kirişlerin bakış yönü uyumlu hale getirin.

Resimde işaretli konsol kirişlerin tek parça olarak modellenmesi uygun olur. Bu tür kirişlerin isimlendirmelerinde 3b analiz modleinde kesit tesirleri bölümünden moment diyagramlarını inceleyiniz. (Ayrıca A',I,1,6 akslarında tali kirişlere gerek yok. )

1696944890096.png

-zemin ve 2 .katta ağ oluşturma hatası veren döşemeler var.

1696946175376.png
2. katta D152D80 döşemeleri sistemde olmayan hatalı tanımlanmış döşemeler.
Obje bul komu ile döşemeleri bulup seçtikten sonra silin.
Zemin katta resimdeki 20 cm açıklığa hahip saçak döşemeleri tanımlarken döşeme kenarını resimde işaretlien diği gibi çapraz olarak modelleyin. (Bu tür küçük saçak döşemeleri analiz modeline dahil etmeden yüklerini vererek çözmenizi öneririm)

1696946519661.png

- Radye temele 10 metre poizitif kot verilmiş. düşey taşıyıcı elemanlar kolonlara bağlanmıyor.

kirişleri tek parça dediğiniz gibi modellediğimde sehim hatatsı veriyor ve radye temel kotunu sonradan gördüm bu başk bir blok düzeltiğimde bu şekilde hatalarım çıkıyor bilgileriniz için teşekkür ederim yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Proje hataları ve olası çözmleri ile ilgili bilgi bankası linklerini incelemenizi öneririm.

(2478.cde) projes için veri girişine yönelik bazı tespitler;

-P08-09 tüm katlarda grup perde olarak tanımlanmamış.

-K53-K54 S09 kolonuna bağlanmıyor.

1697004888089.png

-Zemin kat K84 kirişi S10 kolonuna bağlanmıyor.

1697005217107.png

-Bodrum katta K63 kirişi P02 perdesine bağlanmıyor.

1697008369092.png

-Duvar yüklerinin özellikle 2. kattaki duvar yüklerinin gözden geçirilmesini öneririm. Bir önceki mesajımda gereksiz olduğu için kaldırılmasını önerdiğim kirişlere de duvar yükü tanımlanmış.
1697007284611.png

-Bir önceki mesajda belirrtiğim Zemin ve 2 .katta ağ oluşturma hatası veren döşemeler bu projede de var.
2. katta d152 d80 döşemeleri sistemde olmayan hatalı tanımlanmış döşemeler. "obje bul" komu ile döşemeleri bulup seçtikten sonra silin.
zemin katta resimdeki 20 cm açıklığa hahip saçak döşemeleri tanımlarken döşeme kenarını resimde işaretlien diği gibi çapraz olarak modelleyin. (bu tür küçük saçak döşemeleri analiz modeline dahil etmeden yüklerini vererek çözmenizi öneririm)

-L kesitli grup perdenin bakış yönü katlar arasında değişiyor.

1697005663759.png

-K52 nin bakış yönünü sürekliliğindeki kirişlerle uyumlu hale getirin.
1697005036154.png

levent bey değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum fakat dediklerinizi uyguladığımda analizimde bu şekilde problemler çıkıyor napmam gerek yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

Geri