V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

kirişler

sayın forum yöneticilerimiz ben bir projemde karşılaştığın sorun ile ilgili bilgi edinmek istiyorum kolondan kolonna saplanan bir kirişe ilave olarak saplama bir kiriş attım ama otomatik isimlendirme sonucunda saplamanın iki tarafınıda farklı isimde kiriş olduğunu gördüm yani kirişi 2 ye böldüğünde tek kiriş ismi vermedi farklı kirişler çalıştırmış.aynı zamanda kirişleri silerek yeniden attığımda saplama kiriş bu sefer diğer ana kirişi bölmüyor bunun nedeni ne olabilir acaba hatalı bir şeymi tanımlıyorum yoksa kiriş ayarlarımdamı bozukluk var acil cevap alabilirsem sevinirim.şimdiden herkeze teşekkür ederim.

Merhaba,

Yazdığınız durumları kontrol eden iki mod vardır: Biri "Kesişimle böl", diğeri "Bölünen Objeleri Otomatik Adlandır". Her iki komut da kiriş araç çubuğunda bulunmaktadır. Tanımladığınız sorunuzun yanıtına göre "Kesişimle Böl" modunun basılı, "Bölünen Objeleri Otomatik Adlandır" modunun basılı olmaması gerekiyor.

Kolay gelsin...

Projenizde istediğiniz şekilde kiriş tanımlayabiliyorum. Tam olarak nereye hangi kirişi giremiyorsunuz, yerini belirtirseniz sizin için tanımlar projeyi de mesaja eklerim.

Not : Projenizde Gelişmiş yakama aktif, kiriş tanımlarken, kiriş yerine başka noktayı yakalıyor olabilirsiniz. Bu durum da kirişi bölmenizi engelleyebilir.

örneğin bodrum kattaki kb24-25 ve kb38-39-40 kirişleri ayrı ayrı isim almış aslında tek kiriş olması lazım birşey daha soracak olursam bu şekilde ayrı isimle belirlenmiş olması kolon boyutlandırmasını fazla etkilermi yada benim bu yaptığım tamamen yalnış bir kiriş tanımlamasımıdır

bu değişecek kirişleri tekrardan ayrı ayrı tanımlamaktansa tekbir seferde seçerek bu hatayı nereden değiştirebiliriz acaba yoksa bu kirişleri silerek tekrarmı tanımlayacağız

atg1978@hotmail.com":1u4mot98' Alıntı:
bu değişecek kirişleri tekrardan ayrı ayrı tanımlamaktansa tekbir seferde seçerek bu hatayı nereden değiştirebiliriz acaba yoksa bu kirişleri silerek tekrarmı tanımlayacağız
Silmenize gerek yok. Kirişlerin ikinci parçalarını Crtl tuşuna basarak seçin, özelliklerine girin, kirişin ismini 1. parça ile aynı olacak şekilde verin... Sonrasında tüm proje için kirişleri(elemanları), genel olarak otomatik adlandırma ile tekrar adlandırırsınız.

atg1978@hotmail.com":1u4mot98' Alıntı:
örneğin bodrum kattaki kb24-25 ve kb38-39-40 kirişleri ayrı ayrı isim almış aslında tek kiriş olması lazım birşey daha soracak olursam bu şekilde ayrı isimle belirlenmiş olması kolon boyutlandırmasını fazla etkilermi yada benim bu yaptığım tamamen yalnış bir kiriş tanımlamasımıdır
Analiz olarak fark etmez. Ancak donatı seçimi ve kiriş açılımda fark eder. İsimler aynı ise tek kiriş olarak, farklı ise araya mesnet koyarak açılım hazırlanır. O yüzden bu kirişlerde parça isimlerini aynı veriyoruz.

Geri