V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

kirişlerde hata vermiyorsa donatı eklemeye gerek var mı ?

Yaptığımız analiz sonucunda eğer kirişlerde hata vermiyorsa buna rağmen donatı eklemeye gerek var mı yoksa idecad gerekli güvenilir tarafta kalarak donatı atıyor mu

Yaptığımız analiz sonucunda eğer kirişlerde hata vermiyorsa buna rağmen donatı eklemeye gerek var mı yoksa idecad gerekli güvenilir tarafta kalarak donatı atıyor mu
bu donatının eklenmesi gerektiğine nasıl karar vereceksiniz?
donatı artırmaya gerek yok. idecad en gayri müsait durumu dikkate alarak donatı koyuyor.

Mesela 6 metreyi geçen kirişlere veya saplama yapılan kirişlere diye düşünmüştüm. Tamam teşekkür ederim bilginiz için ayrıca kapasite tasarımında mesela 0.95 gelen kirişe ilave donatı attığımız zaman 0.65 lere falan geliyor bu daha iyi olmaz mı

kapasite tasarımında mesela 0.95 gelen kirişe ilave donatı attığımız zaman 0.65 lere falan geliyor bu daha iyi olmaz mı
kapasitede sınır değer 1.00 bunu altında kaldıysa, program da uyarı vermiyorsa ilave demir koymaya gerek yok.
bu tür yaklaşımla, her kirişe ilave demir koyarsanız toplamda fazla kaç ton demir fazla koyacağınızı hesaplayınız.
rekabet ortamında bir ton demir için yükleniciler projeci değiştiriyor. iş alamayabilirsiniz.

Teşekkür ederim Ünver Bey biliyorsunuz işte olan olayları gerçekten çizerken korkuyorum aklıma bir sürü şey geliyor işte ne bileyim
Doğru iş alamayabilirim ama siz bana program hata vermiyorsa gerek yok dediğiniz için içim rahatladı biraz daha

Teşekkür ederim Ünver Bey biliyorsunuz işte olan olayları gerçekten çizerken korkuyorum aklıma bir sürü şey geliyor işte ne bileyim
Doğru iş alamayabilirim ama siz bana program hata vermiyorsa gerek yok dediğiniz için içim rahatladı biraz daha
deprem yerine gidip inceleme yapamıyorsanız çıkan bütün raporları görüntüleri izleyip, proje modellemesinde ne hata yapılmış tespit ederek modellemede bu hataları yapmayınız. benim burada yazdığım uyarılar Erzincan, Adapazarı, Dinar depremlerinde yerinde incelemeler ile edindiğim tecrübeler.

Geri