Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

kirişli radye projemde donatı hatası alıyorum

zaarslan

Yeni Üye
radye ve kirişlerde donatı yetersizliği hatası alıyorum.
aynı projeyi plak çözdüğümde ise zemin taşıma gücünde hata alıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

teşekkür ederim. bu projeyi plak olarak çözdüğümde yine benzer hatalar almaktayım. bakabilirmisiniz ?

Ekli dosyalar

Radye donatı çapı olarak en az Ø20 hatta donatı aralıklarını daha rahat olacak şekilde açmak isterseniz Ø22 kullanılması uygun olur.
Bu durumda radye temelde donatı yetersiz hatası çıkmıyor

Radye temelde negatif gerilme ile ilgili yardım ve forum sayfalarını inceleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

zaarslan hanım
bu dosyada negatif gerilmeler aktif olup, donatılar dahil sorunsuz çözülmüştür. rd=80 cm

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
zaarslan hanım
bu dosyada negatif gerilmeler aktif olup, donatılar dahil sorunsuz çözülmüştür. rd=80 cm
ben zeynal. teşekkür ederim. yanlız analiz ayarlarında Temel Zemin sekmesinde ; ''Kirişsiz Radyelerin taşıma gücü kontrolünde deprem yüklemelerini kullan'' butonu tıklanmamış. ilgili kurumda kabul görmüyor.

zeynal bey. isminizi açık yazmamışsınız her halde zarifedir diye bayan yazdım. gelelim projeye nereden aklınıza geldi de kolayca çözülecek projeyi
kullanım sınıfı 3 yerine 1, tasarım sınıfını 1 yerine 1a aldınız. böyle olduğu nerden gelsin aklıma. sabah inceleme yaptım normal değerleri girince tık
diye sorunsuz çözüldü. kirişliydi, plaktı az uğraşılmadı. idare işine gelince acaba 2 yazılım daha var. bunlarda deprem yüküydü, negatif taşıma gücü
gibi durumlar var mı. yok. nasıl olsa ide yönetmeliğe uygun parametreleri uygladığından cezalandırıyor.

Ekli dosyalar

zeynal bey. isminizi açık yazmamışsınız her halde zarifedir diye bayan yazdım. gelelelim projeye. nerden aklınıza geldi de kolay çözüm yolu varken
bina kullanım sınıfı 3 yerine 1, tasarım sınıfı 1 yerine 1a aldınız. nerden akla gelsin sabah inceledim normal değerleri girince tık diye sorunsuz çözüldü
kirişliydi, plaktı derken az uğraştırmadı. nasıl idare ki; proje yapılan 2 yazılım daha var. onlarda negatifti , deprem yüküydü v.s durumlar var mı. yok.
ide yönetmeliğe uyduğu için kullanıcılar cezalandırılıyor.

Ekli dosyalar

YİNEDE TŞKLER. STATİK HESABI KURTARMAK İÇİN BKS SEÇİMİNİ NEDEN DÜŞÜRÜRELİM. BÜYÜK YAPILARDA, OKUL HASTANE GİBİ KOMLEKSLERDE SİSTEM KURTARMIYORSA DÜŞÜRMEK Mİ GEREKİYOR. TASARIM SINIFI İSE 1A OTOMATİK SEÇİLİYOR (BKS=1.5 OLDUĞU İÇİN) BENDE DEDİĞİNİZ GİBİ YAPIP SİSTEMİ KURTARABİLİR. BU SAYFADAKİ AMAÇ ÇÖZÜM YOLU BULMAK İÇİN FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK. AMA SİZDEN OLMAYACAK. YİNE DE TŞK EDERİZ...

statik hesabı kurtarmak için bks seçimini neden düşürelim. büyük yapılarda, okul hastane gibi komplekslerde sistem kurtarmıyorsa düşürmek mi gerekiyor sorunuz ağır olmuş. bina kullanım sınıfı otomatik seçilmez yanlış seçilir yönetmeliğin Tablo 3.1 sayfasına bakarsanız orada yazılıdır
elinizde yönetmeliği bulundururursanız iyi olur. projeniz bks 1 deki yapıları kapsıyorsa dedğiniz doğrudur. hiç te memnun olmamış gibi yine de teşkler diye yazmışsınız. bu projeyi yok sayıp kendi projenizle devam edebilirsiniz . böyle yazacağınızı bilseydim kesinlikle elimi sürmezdim. boşuna
uğraşmışım meğer.

Geri